Irlandzki futbol w żałobie po śmierci kapitana Derry City

Krzysztof Sobczak
20.03.2017 17:40
Ryan McBride
fot. Twitter/Derry City

Duże poruszenie wywołała w irlandzkim środowisku piłkarskim śmierć Ryana McBride'a - kapitana klubu Derry City. Wyrazy współczucia dla rodziny płyną z Irlandii oraz Irlandii Północnej. Zawodnik zmarł nagle w wieku 27 lat. Przyczyny zgonu nie są znane.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

McBride został znaleziony martwy w swoim domu w niedzielę.

Zobacz także

- Ryan był graczem i wielkim kapitanem, ale przede wszystkim był przyjacielem i towarzyszem. Jesteśmy głęboko wstrząśnięci, będzie nam brakowało jego przywództwa i inspiracji - głosi oświadczenie wydane przez jego klub.

Derry City to zespół z Irlandii Północnej, który występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej w Irlandii. Odniósł komplet czterech zwycięstw w tym sezonie (tamtejsza liga gra systemem wiosna - jesień).

Wyrazy współczucia rodzinie zawodnika przekazał m.in. prezydent Irlandii Michael D. Higgins, podobnie jak tamtejszy związek piłkarski. Na masztach przed siedzibą irlandzkiej federacji flagi zostały opuszczone do połowy.

- Irlandzki futbol jest w żałobie po stracie prawdziwie wielkiego gracza - przyznał dyrektor wykonawczy federacji Irlandii John Delaney.

Pamięć piłkarza zostanie uczczona m.in. przed rozpoczęciem piątkowego meczu Irlandii z Walią w eliminacjach mistrzostw świata 2018.

Kondolencje przekazał również Związek Piłkarski Irlandii Północnej.

- Cała piłkarska rodzina na wyspie Irlandii jest wstrząśnięta tragiczną informacją o odejściu Ryana McBride'a. Nasze myśli są z jego bliskimi i z klubem Derry City, jego pracownikami i kibicami - oświadczył dyrektor wykonawczy Związku Piłkarskiego Irlandii Północnej Patrick Nelson.

McBride zadebiutował w Derry City w 2011 roku. Zagrał w 131 ligowych meczach dla klubu (dziewięć goli). Występował na pozycji obrońcy.

RadioZET.pl/PAP/KS