Zamknij

Ryan Giggs zwolniony z funkcji trenera Walii. Usłyszał zarzut napaści na kobiety

23.04.2021 18:02
Ryan Giggs zwolniony z funkcji trenera Walii. Usłyszy zarzut napaści na kobiety
fot. DONALL FARMER/AFP/East News

Ryan Giggs został zwolniony z funkcji trenera reprezentacji Walii. Legendarny skrzydłowy Manchesteru United jest oskarżony o napaść na dwie kobiety, z których jedna była jego ówczesną dziewczyną. Były już trener reprezentacji Walii odpowie też za uszkodzenie ciała jednej z nich.

  • Ryan Giggs został zwolniony. Nie będzie trenerem Walii na Euro 2020 - ogłosił walijski związek piłki nożnej
  • Legendarny skrzydłowy Manchesteru United miał napaść na dwie kobiety - w wieku ok. 20 i 30 lat
  •  Atak, o który trener reprezentacji Walii jest oskarżany, miał miejsce 1 listopada 2020 roku
  • Koronna Słuzba Prokuratorska dziś poinformowała, że Giggs usłyszał zarzuty w sprawie

Ryan Giggs, z naszego upoważnienia, usłyszał zarzuty napaści i uszkodzenia ciała jednej z kobiet, oraz napaść na drugą kobietę – poinformowała w oficjalnym komunikacie Koronna Służba Prokuratorska.

Jedna z kobiet, którą miał napaść Giggs, to jego ówczesna dziewczyna, Kate Greville. Po rzekomym ataku policja aresztowała byłego piłkarza Manchesteru United. On sam tłumaczył, że nie doszło do napaści. Kobieta nie miała poważnych obrażeń i została opatrzona na miejscu zdarzenia, pod domem Giggsa.

Ryan Giggs oskarżony. Policja opisuje okoliczności zdarzenia.

Wersję Giggsa powtórzył później jego prawnik w oświadczeniu przekazanym medion. -  Mój klient zaprzecza wszystkim doniesieniom o ataku i współpracuje z policją w śledztwie – podkreślił.

Okoliczności całego zdarzenia przedstawił rzecznik policji z Manchesteru. - Otrzymaliśmy telefon o po godz. 22. Kobieta, w wieku ok. 30 lat, miała drobne obrażenia, ale nie wymagała leczenia. Aresztowaliśmy 46-letniego mężczyznę - potwierdził przedstawiciel mundurowych.

Giggs opuścił areszt po wpłaceniu kaucji. Jego rozprawa odbędzie się 28 kwietnia. Po tym, jak Koronna Służba Prokuratorska poinformowała o stawianych Giggsowi zarzutach, piłkarz wydał oświadczenie. - Szanuję prawo i rozumiem powagę zarzutów. Nie zostanę skazany. Czekam na to, by oczyścić swoje imię. Życzę Robertowi Page'owi, trenerom, piłkarzom i kibicom sukcesów na Euro - podsumował były skrzydłowy i trener MU.

Ryan Giggs oskarżony. Opuścił trzy mecze Walii

Giggs po aresztowaniu nie mógł poprowadzić reprezentacji Walii w trzech kolejnych meczach – z USA, Irlandią i Finlandią. Walijski związek piłki nożnej wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że w roli pierwszego trenera zastąpi go tymczasowo Robert Page. W piątek, po tym jak ukazało się oświadczenie Koronnej Służby Prokuratorskiej, został zwolniony.

RadioZET.plBBC