Ruch Chorzów złożył wniosek o powtórkę meczu z Arką Gdynia

Krzysztof Sobczak
29.05.2017 19:01
Ruch - Arka
fot. PAP

Ruch Chorzów złożył protest w sprawie wyniku spotkania z Arką Gdynia. "Niebiescy" domagają się powtórzenia meczu, który przesądził o degradacji klubu do 1. Ligi.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Powodem roszczeń jest gol zdobyty przez Rafała Siemaszko. W 23. minucie, przy wyniku 1:0 dla Ruchu, napastnik gdynian skierował piłkę do siatki ręką, a mimo to sędzia Tomasz Musiał uznał tę bramkę. Remis 1:1 utrzymał się do końca spotkania, a taki rezultat oznaczał, że na jedną kolejkę przed zakończeniem sezonu Ruch został zdegradowany.

Zobacz także

Już po ostatnim gwizdku przedstawiciele "Niebieskich" zapowiadali protest. W poniedziałek złożyli stosowne pismo w tej sprawie.

"Ruch Chorzów wnosi w piśmie o anulowanie wyniku spotkania i nakazanie rozegrania meczu jeszcze raz, w najbliższym możliwym terminie. Pismo zostało skierowane do Komisji Ligi Ekstraklasy SA za pośrednictwem Departamentu Logistyki Rozgrywek. Kopię pisma otrzymał klub Arka Gdynia" - czytamy na stronie chorzowskiego klubu. We wniosku powołano się na art. 17 Regulaminu Rozgrywek Piłkarskich o Mistrzostwo Ekstraklasy.

Tymczasem regulamin UEFA głosi, że spotkanie może zostać powtórzone od momentu zdobycia nieprawidłowego gola przez Siemaszkę.

RadioZET.pl/ruchchorzow/KS