Ekstraklasa : Ruch Chorzów odpowiedział Górnikowi Łęczna

27.02.2017 19:51

Na zakończenie 23. kolejki LOTTO EKstraklasy Ruch Chorzów pokonał Śląsk Wrocław 2:0 i odbił się od dna. Tym samym "Niebiescy" odpowiedzieli na zwycięstwo ostatniego przed tą serią gier Górnika Łęczna.

Miłosz Przybecki fot. PAP

W niedzielę podopieczni Franciszka Smudy szczęśliwie pokonali Piast Gliwice 1:0. Jedynego gola w czwartej minucie doliczonego czasu gry zdobył Piotr Grzelczak.

Ruch, który w poprzedniej kolejce sensacyjnie pokonał przy Łazienkowskiej Legię Warszawa, zanotował drugie zwycięstwo z rzędu i awansował na 14. miejsce. Pierwszego gola już w 8. minucie zdobył Miłosz Przybecki po pięknym zagraniu Patryka Lipskiego.

Śląsk starał się odpowiedzieć, częściej był w posiadaniu piłki, ale akcje tej drużyny były bardzo chaotyczne, brakowało ostatniego celnego podania. Biliński wprawdzie skierował futbolówkę do siatki, ale arbiter odgwizdał pozycję spaloną.

Chorzowianie rozstrzygnęli spotkanie w 70. minucie. Niezgoda ładnie przedarł się przez szyki obronne przyjezdnych i został sfaulowany przez Kokoszkę. Przewinienie nastąpiło tuż przed linią pola karnego, a mimo to sędzia wskazał na "wapno". Jedenastkę na gola zamienił Rafał Grodzicki.

Porażka zepchnęła Śląsk Wrocław na 12. miejsce w ligowej tabeli.

Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław 2:0

Bramki: Miłosz Przybecki (8.), Rafał Grodzicki (70. - karny)