Zamknij

Dwa pierwszoligowe kluby ukarane odjęciem punktów

Krzysztof Sobczak
16.01.2018 17:02
Ruch Chorzów
fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN ukarała dwa pierwszoligowe kluby za brak spłaty zaległych zobowiązań. Ruchowi Chorzów zostało odjęte sześć punktów, a Stomilowi Olsztyn jeden. W przypadku chorzowian to kolejna sankcja - rozpoczęli sezon z pięcioma ujemnymi.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jak poinformowano na stronie PZPN, spotkanie komisji poświęcone było sytuacji klubów 1. ligi w zakresie kryterium F09 Podręcznika Licencyjnego, czyli zobowiązań powstałych pomiędzy 1 stycznia a 30 czerwca 2017 roku, które należało zapłacić do 30 listopada 2017 roku.

Zobacz także

Komisja ds. Licencji Klubowych uznała, że 16 klubów 1. ligi spełniło wymagania kryterium F.09 na sezon 2017/2018, zaś dwa kluby "bezsprzecznie nie spełniły przedmiotowego kryterium".

Wobec tego komisja postanowiła nałożyć na Stomil Olsztyn sankcję regulaminową w postaci jednego ujemnego punktu, na Ruch Chorzów - w postaci sześciu ujemnych punktów. Obie kary dotyczą bieżącego sezonu rozgrywkowego.

Jednocześnie przy akapicie dotyczącym Ruchu poinformowano, że w przypadku spłaty wszystkich zobowiązań wynikających z kryterium F.09 w terminie do 28 lutego 2018 roku powyższa kara zostanie ograniczona do jednego ujemnego punktu.

Od powyższych decyzji przysługuje klubom odwołanie za pośrednictwem Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN w terminie pięciu dni.

To kolejna kara dla chorzowskiego klubu, który z powodu zaległości rozpoczął obecny sezon z dorobkiem pięciu ujemnych punktów.

RadioZET.pl/PAP/KS