Ruch Chorzów będzie miał nowy stadion [FOTO]

Maciej Walasek
21.04.2018 11:18
projekt nowego stadionu Ruchu Chorzów
fot. gmt.com.pl

Ruch Chorzów będzie miał nowy stadion. Klub podpisał kontrakt na budowę z firmą z Poznania, a teraz zacznie szukać wykonawcy. Koszt nowego obiektu wyceniono na 113 milionów złotych.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Można się zastanawiać dlaczego zespół Ruchu nie chce grać na nowo wybudowanym Stadionie Śląskim. Jednak władze chorzowskiego klubu przyznają, że koszt wynajęcia „Kotła Czarownic” jest zbyt wysoki. Ponadto „Niebiescy” woleliby mieć swoją bazę zlokalizowaną na ulicy Cichej, stąd decyzja o budowie nowego stadionu.

Zobacz także

Z początku zakładano, że obiekt będzie mógł pomieścić 12 tysięcy fanów. Jednak zarząd klubu chciał powiększenia stadionu o dodatkowe 4 tysiące miejsc.

- Absolutną koniecznością jest budowa stadionu na 16 tysięcy widzów. Nie na 12 tysięcy z opcją rozbudowy, bo wiadomo jak to później wygląda. To może być, ale nie musi. Myślę, że przekonałem prezydenta Andrzeja Kotalę, że budujemy od razu na 16 tysięcy – powiedział prezes klubu Janusz Paterman.

Po wstępnym kosztorysie wyliczono, że za budowa nowego stadionu pochłonie 113 milionów złotych. Obiekt, który powstanie będzie jednym z najnowszych w Polsce i Europie.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/sport.pl/MW