Zamknij

Reprezentant Portugalii zatrzymany. Został oskarżony o gwałt na nieletniej

30.08.2021 18:07
Ruben Semedo
fot. LOUISA GOULIAMAKI/AFP/East News

Ruben Semedo został oskarżony o gwałt na nieletniej. Obrońca reprezentacji Portugalii został w poniedziałek rano zatrzymany przez grecką policję, prawdopodobnie do końca dnia usłyszy zarzuty w sądzie, po czym zostanie tymczasowo aresztowany.

Portugalski obrońca  Olympiakosu, który ma na koncie trzy występy w reprezentacji swojego kraju, Ruben Semedo został w poniedziałek rano zatrzymany przez grecką policję pod zarzutem domniemanego gwałtu na nieletniej.

Jak podała lizbońska rozgłośnia "Observador", do końca dnia w poniedziałek Semedo usłyszy zarzuty w sądzie i prawdopodobnie zostanie tymczasowo aresztowany.

Ruben Semedo zatrzymany. Został oskarżony o gwałt na nieletniej

Portugalska rozgłośnia dowiedziała się, że doniesienie na piłkarza miała złożyć na jednym z greckich komisariatów nieletnia obywatelka Grecji, która stawiła się w niedzielę na komendzie policji w towarzystwie swojej matki.

Przed porannym zatrzymaniem Semedo grecka policja potwierdziła jedynie, że doniesienie o gwałcie dotyczy jednego z piłkarzy występujących w czołowym klubie kraju. Nie podano jednak ani nazwy zespołu, ani nazwiska zawodnika.

To nie pierwsze problemy Semedo z prawem

Pochodzący z podlizbońskiej Amadory 27-latek miał w sierpniu 2021 r. zasilić angielską ekipę Wolverhampton. Pomimo zaawansowanych negocjacji do zawarcia kontraktu jednak nie doszło, gdyż brytyjskie władze odmówiły Semedo pozwolenia na pracę na Wyspach z powodu zasądzonej mu w 2020 r. kary w Hiszpanii.

W 2020 r. sąd skazał portugalskiego obrońcę na 5 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu za napady z bronią w ręku, zastraszanie osób oraz porwanie. W 2018 r. przez sześć miesięcy Semedo przebywał w więzieniu.

Zgodnie z wyrokiem sądu w Hiszpanii były zawodnik Villarreal nie może też przez okres ośmiu lat występować na terenie tego kraju.

RadioZET.pl/PAP