Zamknij

Wielkie problemy byłego klubu Arkadiusza Milika. Rozwój Katowice wycofał się z rozgrywek

Krzysztof Sobczak
17.07.2019 19:19
Rozwój Katowice wycofuje się z rozgrywek III Ligi
fot. LUCYNA NENOW / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Rozwój Katowice ze względu na problemy finansowe wycofał się z rozgrywek III Ligi. Klub, który wychował Arkadiusza Milika, wydał oświadczenie w tej sprawie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Trzy lata temu śląski klub występował w 1. Lidze, przed rokiem dotarł do 1/8 finału Pucharu Polski, gdzie po dogrywce odpadł z Górnikiem Zabrze, a teraz zdecydował się drastyczny krok - rozwiązanie drużyny seniorów.

Zobacz także

Problemy Rozwoju rozpoczęły się przed kilkoma laty, kiedy miasto Katowice nie zdecydowało się na przejęcie stadionu. Utrzymanie obiektu kosztuje rocznie 800 tys. złotych.

Rozwój Katowice - oświadczenie klubu

"W związku z ograniczonymi możliwościami finansowymi wynikającymi z konieczności uregulowania posiadanych zobowiązań, restrukturyzacją infrastrukturalną oraz przyjętymi priorytetami podjęta została decyzja o zawieszeniu w sezonie 2019/2020 udziału w rozgrywkach drużyny seniorów. Ta trudna decyzja pozwoli ustabilizować sytuację klubu i w kolejnym sezonie, w składzie w jeszcze większym stopniu niż dotychczas złożonym z wychowanków, powrócić do rywalizacji na poziomie seniorów, zgodnie z przyjętymi w tym zakresie przepisami Polskiego Związku Piłki Nożnej. Mając świadomość, że powyższe rozwiązanie jest trudne, pragniemy zapewnić, że wynika z co najmniej kilkutygodniowej analizy sytuacji. Nie jest intencją klubu zaciąganie zobowiązań, z których nie będzie on w stanie się wywiązać, stąd w obecnej sytuacji podążenie niejako drogą Ruchu Radzionków, który znajdował się niemal w bliźniaczej sytuacji kilka lat temu. Niezależnie od powyższego klub podjął szereg działań ograniczających koszty, celem uzyskania stabilizacji finansowej. Pragniemy podkreślić, że zdając sobie sprawę z wagi tej decyzji w związku z organizacją rozgrywek III ligi odpowiednio wcześniej poinformowaliśmy Śląski Związek Piłki Nożnej oraz MKS Kluczbork o planach w przedmiotowej sprawie. Pragniemy podziękować Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej, klubom oraz wszystkim osobom, instytucjom i firmom za lata współpracy, dobre relacje i niezapomniane chwile i przeżycia w tym czasie" - czytamy w oświadczeniu.

Klub nie znika całkowicie z mapy Polski. Zachowana zostaje m.in. akademia piłkarska, która wychowała Arkadiusza Milika.

Pełne oświadczenie Rozwoju Katowice.
RadioZET.pl/rozwoj.info.pl/KS