Zamknij

FIFA rozpoczęła dochodzenie ws. rosyjskich kibiców

Andreas Nicolaides
28.03.2018 19:47
FIFA
fot. East News

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) rozpoczęła dochodzenie ws. rasistowskich zachowań rosyjskich kibiców podczas towarzyskiego meczu gospodarzy tegorocznych mistrzostw świata z Francją w Petersburgu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Naśladowanie odgłosu małp dochodziło z trybun za każdym razem, gdy któryś z czarnoskórych piłkarzy Francji był przy piłce. Nasiliły się zwłaszcza po zdobyciu gola przez Paula Pogbę, co było dobrze słyszalne w transmisji telewizyjnej. Francja wygrała mecz 3:1.

Francja - Rosja: Rasistowskie zachowanie kibiców

FIFA w wydanym oświadczeniu poinformowała, że obecnie zbiera wszelkie materiały dotyczące rasistowskich zachowań kibiców.

Do zdecydowanego przeciwdziałania przejawom rasizmu zaapelowała francuska minister sportu Laura Flessel. "Nie ma miejsca dla rasizmu na piłkarskim boisku. Trzeba zdecydowanie przeciwdziałać na poziomie europejskim i międzynarodowym takim nieakceptowalnym zachowaniom" - napisała na Twitterze.

FIFA ukarze rosyjskich kibiców

To już trzeci w tym sezonie przypadek rasistowskiego zachowania na stadionie w Petersburgu, na którym odbędą się spotkania mistrzostw świata, w tym półfinał. Do takich incydentów dochodziło podczas meczów grającego tu w Lidze Europejskiej Zenita St. Petersburg z Vardarem Skopje i RB Lipsk.

RadioZET.pl/PAP/AN