Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

MŚ 2018: złe wiadomości dla polskich kibiców

17.12.2017 11:50
sport

Kibice, którzy wybierają się na rosyjski mundial muszą zwrócić uwagę na jedną rzecz. Tamtejsza agencja praw konsumenta podkreśliła, że w hotelach w Wołgogradzie ceny za noclegi drastycznie wzrosły.

polscy kibice fot. Fot. Kuba Ociepa / Agencja Gazeta

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jeden z tamtejszych hoteli postanowił podwyższyć ceny na czas mistrzostw aż…20-krotnie. Za dobę w hotelu Gallery Park Volgograd trzeba zapłacić ponad 2200 dolarów! Sytuacja spowodowała, że wszystkiemu zaczęła przyglądać się rosyjska agencja praw konsumenta Rospotrebnadzor.

- Koszt pobytu jednej osoby w hotelu Gallery Park Volgograd w czasie mistrzostw świata kosztuje 130250 rubli (2217 dolarów) dziennie. Obecna cena za ten sam pokój wynosi 5990 rubli (102 dolary) – powiedział Jewgienij Reznikow, przedstawiciel organizacji.

Zagłosuj

Wybierasz się na mecze Polaków do Rosji?

Dodał on również, że cena dotyczy pokoi o najwyższym standardzie w całym hotelu. Niemniej jednak za inne, mniej ekskluzywne także trzeba będzie zapłacić więcej.

Reznikow przyznał, że Rosjanie, tak samo jak kibice, którzy chcą przyjechać na mundial są oburzeni tym faktem. Przedstawiciel organizacji zaznaczył, że hotele, które dalej będą mocno podnosić ceny swoich pokoi zostaną ukarane.

RadioZET.pl/SportoweFakty/mw

Oceń