MŚ 2018: złe wiadomości dla polskich kibiców

Maciej Walasek
17.12.2017 11:50
polscy kibice
fot. Kuba Ociepa / Agencja Gazeta

Kibice, którzy wybierają się na rosyjski mundial muszą zwrócić uwagę na jedną rzecz. Tamtejsza agencja praw konsumenta podkreśliła, że w hotelach w Wołgogradzie ceny za noclegi drastycznie wzrosły.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jeden z tamtejszych hoteli postanowił podwyższyć ceny na czas mistrzostw aż…20-krotnie. Za dobę w hotelu Gallery Park Volgograd trzeba zapłacić ponad 2200 dolarów! Sytuacja spowodowała, że wszystkiemu zaczęła przyglądać się rosyjska agencja praw konsumenta Rospotrebnadzor.

Zobacz także

- Koszt pobytu jednej osoby w hotelu Gallery Park Volgograd w czasie mistrzostw świata kosztuje 130250 rubli (2217 dolarów) dziennie. Obecna cena za ten sam pokój wynosi 5990 rubli (102 dolary) – powiedział Jewgienij Reznikow, przedstawiciel organizacji.

Zagłosuj

Wybierasz się na mecze Polaków do Rosji?

Liczba głosów:

Dodał on również, że cena dotyczy pokoi o najwyższym standardzie w całym hotelu. Niemniej jednak za inne, mniej ekskluzywne także trzeba będzie zapłacić więcej.

Reznikow przyznał, że Rosjanie, tak samo jak kibice, którzy chcą przyjechać na mundial są oburzeni tym faktem. Przedstawiciel organizacji zaznaczył, że hotele, które dalej będą mocno podnosić ceny swoich pokoi zostaną ukarane.

RadioZET.pl/SportoweFakty/mw