Ronaldo zapłacił za milczenie?! Opublikowano dokumenty z jego podpisem

Andreas Nicolaides
08.10.2018 13:06
Cristiano Ronaldo
fot. Twitter

Niemiecki dziennik "Der Spiegel" opublikował dokumenty podpisane przez Cristiano Ronaldo, który w 2010 roku miał zawrzeć pisemną ugodę z Kathryn Mayorgą, która teraz oskarża go o gwałt. Piłkarz miał zapłacić jej za milczenie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebook

Zagłosuj

Wierzysz, że Ronaldo zgwałcił Mayorgę?

Liczba głosów:

Kilkanaście dni temu Kathryn Mayorga w rozmowie z "Der Spieglem" wyznała, że w 2009 roku została zgwałcona przez Cristiano Ronaldo. Od tamtej pory pojawia się coraz więcej dowodów w sprawie. Niemiecki dziennik  podał kolejne szokujące informacje, poparte dowodami - opublikował dokumenty, które w 2010 roku zostały podpisane przez Mayorgę i Ronaldo.

Cristiano Ronaldo zgwałcił kobietę? Opublikowano dowody

Do gwałtu miało dojść w nocy z 12 na 13 czerwca w Las Vegas. Cristiano i Mayroga bawili się razem w jednym z klubów. Następnie piłkarz miał zaprosić dziewczynę do pokoju i tam zmusić ją do seksu.

Zgodnie z informacjami "Der Spiegla", 26-letnia wówczas Amerykanka kolejnego dnia udała się na policje i złożyła zeznania. Dziennik dotarł do protokołu z jej przesłuchania. W nim czytamy, że kobieta była mocno roztrzęsiona, płakała i mówiła, że zgwałcił ją znany piłkarz. Nie chciała jednak podać nazwiska.

Mayorga i Ronaldo w 2010 roku mieli podpisać pozasądową ugodę. Za milczenie piłkarz miał zapłacić jej 375 tysięcy dolarów. "Der Spiegel" dotarł do tych dokumentów i opublikował je. Widnieje na nich podpis piłkarza.

Ronaldo oskarżony o gwałt. Dokumenty kolejnymi dowodami w sprawie

Gazeta przedstawiła też ankietę, w której piłkarz miał odpowiadać na pytania swoich prawników. Jedno z nich brzmiało: "Czy pani C. (pod takim pseudonimem występowała w dokumentach Mayorga) w którymś momencie podnosiła głos lub krzyczała?".

- Kilka razy powiedziała "nie" i "stop" - miał odpowiedzieć Ronaldo (w dokumentach występujący jako X).

Przypomnijmy, że wcześniej opublikowano materiały wideo, na których widać, jak Ronaldo i Mayorga razem bawili się tamtej nocy w klubie. Sam Cristiano wydał w sprawie oficjalny komunikat, w którym odrzucił oskarżenia stwierdzając, że "gwałt to obrzydliwa zbrodnia".

Tak Cristiano Ronaldo bawił się w klubie z rzekomą ofiarą gwałtu [WIDEO]

Informacje publikowane przez "Der Spiegel" - choć oficjalnie Portugalczykowi jeszcze nic nie udowodniono - mocno wpływają na jego wizerunek. EA Sports, którego Ronaldo jest główną twarzą usunęło go z materiałów promujących grę FIFA 19.

RadioZET.pl/TVN24/Der Spiegel/AN