Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ronaldo kupił klub hiszpańskiej Primera Division

03.09.2018 14:13
sport

Brazylijczyk Ronaldo, dwukrotny mistrz świata w piłce nożnej (1994, 2002), kupił 51 procent akcji i został właścicielem występującego w hiszpańskiej Primera Division Realu Valladolid - poinformował Carlos Suarez, dotychczasowy prezes i główny udziałowiec klubu.

Ronaldo właścicielem Realu Valladolid fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Według hiszpańskich mediów za pakiet większościowy Ronaldo miał zapłaci ok. 30 milionów euro.

- Chcemy rozwijać się tak bardzo, jak tylko pozwolą nam na to nasze marzenia - powiedział po ogłoszeniu zawarcia umowy Ronaldo.

Jak dodał, postara się całą swoją piłkarską i sportową wiedzę przekazać pracownikom klubu oraz zawodnikom. - Chcę efektywnie zarządzać i sprawić, że i klub, i miasto na tym skorzystają - zadeklarował.

Wcześniej spekulowano, że beniaminka La Liga przejmie meksykański biznesmen Ernesto Tinajero, ale ostatecznie negocjacje nie zakończyły się porozumieniem. Dotychczasowy prezes ma zostać w klubie w roli dyrektora wykonawczego.

Ekipa z Valladolid sezon rozpoczęła od dwóch remisów i porażki. Po trzech kolejkach z dwoma punktami i bilansem bramek 0-1 zajmuje 16. lokatę.

Ronaldo - nowy właściciel Realu Valladolid

Ronaldo, który 18 września skończy 42 lata, to były napastnik m.in. Barcelony, Interu Mediolan, Realu Madryt i AC Milan. Karierę sportową zakończył w 2011 roku. Trzykrotnie FIFA wybierała go najlepszym piłkarzem świata. Był królem strzelców mundialu w Korei Południowej i Japonii w 2002 roku.

Oprócz brazylijskiego, posiada również hiszpański paszport.

RadioZET.pl/PAP/KS

Oceń