Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ronaldo jest młodszy niż wskazuje metryka. Zaskakujące wyniki badań CR7

24.07.2018 10:27
sport

Cristiano Ronaldo zamienił latem Real Madryt na Juventus. Portugalczyk jest w świetnej formie fizycznej, a jak wykazują badania przeprowadzone w Turynie, jego wiek biologiczny znacznie różni się od tego wpisanego w metryce.

Cristiano Ronaldo ma formę 20-latka fot. Instagram/Juventus

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W sensie biologicznym 33-letni Ronaldo jest o 13 lat młodszy. Wyniki jego badań zostały porównane do 20-letniego piłkarza - ma tylko 7 procent tkanki tłuszczowej, gdzie przeciętnie jest to 10-11 procent, a 50 procent jego ciała to mięśnie, 4 punkty procentowe powyżej średniej.

Jego doskonałe wyniki to zasługa stosowanej od 10 lat diety i treningów, a o jego mocy najlepiej świadczą jego dokonania. Podczas MŚ 2018 Portugalczyk osiągnął prędkość 33,98 km/h, więcej niż jakikolwiek inny piłkarz podczas tego turnieju.

U sportowców szczyt formy przypada na 25. rok życia. Wraz z upływem lat Ronaldo nie tylko nie jest słabszy, ale wręcz... "młodnieje". W kwietniu, podczas badań przeprowadzonych jeszcze w Realu Madryt, jego wiek biologiczny wynosił 23 lata.

Ronaldo piłkarzem Juventusu

Cristiano Ronaldo przeniósł się do Juventusu z Realu Madryt za ok. 112 mln euro. W Turynie ma zarabiać 30 mln euro rocznie.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/KS

Oceń