Ronaldo jest młodszy niż wskazuje metryka. Zaskakujące wyniki badań CR7

Krzysztof Sobczak
24.07.2018 10:27
Cristiano Ronaldo ma formę 20-latka
fot. Instagram/Juventus

Cristiano Ronaldo zamienił latem Real Madryt na Juventus. Portugalczyk jest w świetnej formie fizycznej, a jak wykazują badania przeprowadzone w Turynie, jego wiek biologiczny znacznie różni się od tego wpisanego w metryce.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W sensie biologicznym 33-letni Ronaldo jest o 13 lat młodszy. Wyniki jego badań zostały porównane do 20-letniego piłkarza - ma tylko 7 procent tkanki tłuszczowej, gdzie przeciętnie jest to 10-11 procent, a 50 procent jego ciała to mięśnie, 4 punkty procentowe powyżej średniej.

Jego doskonałe wyniki to zasługa stosowanej od 10 lat diety i treningów, a o jego mocy najlepiej świadczą jego dokonania. Podczas MŚ 2018 Portugalczyk osiągnął prędkość 33,98 km/h, więcej niż jakikolwiek inny piłkarz podczas tego turnieju.

U sportowców szczyt formy przypada na 25. rok życia. Wraz z upływem lat Ronaldo nie tylko nie jest słabszy, ale wręcz... "młodnieje". W kwietniu, podczas badań przeprowadzonych jeszcze w Realu Madryt, jego wiek biologiczny wynosił 23 lata.

Ronaldo piłkarzem Juventusu

Cristiano Ronaldo przeniósł się do Juventusu z Realu Madryt za ok. 112 mln euro. W Turynie ma zarabiać 30 mln euro rocznie.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/KS