Ronaldo chce przejąć klub Primera Division

Krzysztof Sobczak
28.08.2018 10:54
Ronaldo chce kupić udziały Realu Valladolid
fot. AP/East News

Hiszpańskie media informują o zainteresowaniu Ronaldo Luisa Nazario de Limy inwestycją w Real Valladolid. Słynny Brazylijczyk miałby zostać większościowym udziałowcem i prezesem beniaminka Primera Division.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Dla Valladolid problemem okazał się... awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Aby móc rywalizować na tym poziomie, klub potrzebuje stabilizacji, a trudno o takową mając dług sięgający 20-25 milionów euro. Drużynę miałyby uratować pieniądze Ronaldo, który chciałby przeznaczyć na ten cel 30 mln. To pozwoliłoby mu pozyskać pakiet większościowy.

Zobacz także

Dlaczego akurat Valladolid? To miasto położone niedaleko Madrytu (ok. 200 km), a nie bez znaczenia jest także bliska znajomość Ronaldo z wiceprezesem Jose Moro. Panowie prowadzą już jeden wspólny interes - mają winnicę niedaleko Valladolid.

Ronaldo zostanie prezesem Valladolid?

Po przejęciu akcji Ronaldo miałby zostać prezesem, a obecny Carlos Suarez pozostałby w klubie na innym stanowisku.

- Myślę o zakupie jakiejś drużyny drugoligowej drużyny hiszpańskiej lub angielskiej. Chcę zrobić coś innowacyjnego. Uważam, że jestem na to przygotowany - mówił jakiś czas temu 41-latek. Jego pierwsza inwestycja w drużynę Fort Lauderdale Strikers (NSLA, zaplecze MLS) okazała się fiaskiem.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/Cadena SER/Marca/KS