Ronaldinho został politykiem. Wystartuje w wyborach?

Krzysztof Sobczak
21.03.2018 16:37
Ronaldinho
fot. AP/EastNews

Zaledwie dwa miesiące po oficjalnym zakończeniu kariery mistrz świata z 2002 roku Ronaldinho Gaucho poinformował, że został członkiem Brazylijskiej Partii Republikańskiej (PRB). Dwukrotnie był wybierany przez FIFA najlepszym piłkarzem świata.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Ronaldinho, który 21 marca skończył 38 lat, swoją popularnością ma pomóc PRB w październikowych wyborach. Media spekulują, że były zawodnik "Canarinhos" może ubiegać się o miejsce w Senacie.

Zobacz także

Do Brazylijskiej Partii Republikańskiej dołączył także jego brat i - w trakcie kariery sportowej - menedżer Assis (Roberto de Assis Moreira).

Ronaldinho - magik futbolu

Ronaldinho był laureatem Złotej Piłki w 2005 roku (najlepszym zawodnikiem FIFA wybierano go w latach 2004-2005), a miało to miejsce podczas gry w Barcelonie, z którą triumfował w Lidze Mistrzów i dwukrotnie w hiszpańskiej ekstraklasie. Wcześniej występował m.in. w Paris Saint-Germain, a później - w Milanie. Jego ostatnim klubem było Fluminense, w którym grał do jesieni 2015.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

W reprezentacji Ronaldinho rozegrał 97 meczów i strzelił 33 bramki.

Od dawna w politykę zaangażowany jest inny słynny przed laty brazylijski piłkarz, 52-letni Romario. Niedawno ogłosił swą kandydaturę na burmistrza Rio de Janeiro.

RadioZET.pl/PAP/KS