Ronaldinho w tarapatach. Zatrzymano jego paszport

Maciej Walasek
30.07.2019 14:53
Ronaldinho
fot. AP/EastNews

Ronaldinho ma coraz większe problemy. Były piłkarz Barcelony zmaga się z olbrzymimi długami. Dodatkowo brazylijski sąd postanowił zatrzymać jego paszporty i prawie 60 nieruchomości.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Ronaldinho boryka się z poważnymi problemami finansowymi. Gazeta „Folha de Sao Paulo” zakomunikowała, że sąd zatrzymał paszport Brazylijczyka i zablokował jego 57 nieruchomości, z czego cztery z nich zostały przejęte.

Ronaldinho weźmie ślub z dwiema kobietami 

Była gwiazda światowego futbolu od pewnego czasu ma kłopoty finansowe. Wszystko zaczęło się od 2009 roku, od kiedy były piłkarz Barcelony nie zapłacił kary za wybudowanie 142-metrowego molo w należących do niego terenach przy rzece Guaiba, ponieważ nie dostał zgody na budowę. Trzy lata później wydano wyrok o zburzeniu konstrukcji, do której ostatecznie nie doszło.

Oprócz tego Ronaldinho ma dług u wierzycieli, którego kwota opiewa na sumę dwóch milionów dolarów. Mimo podjętej próby odzyskania tych pieniędzy okazało się, że na koncie byłego gracza Barcelony było… sześć euro. Wobec całej sytuacji podjęto decyzję o zatrzymaniu paszportu brazylijskiego i hiszpańskiego, co prowadzi do tego, że były piłkarz nie może opuszczać kraju.

RadioZET.pl/euronews.com/MW