Zamknij

Ronaldinho został zarażony koronawirusem

25.10.2020 22:11
Ronaldinho
fot. AFP/EAST NEWS

Ronaldinho przekazał wiadomość w mediach społecznościowych, że uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Brazylijczyk przechodzi zakażenie bezobjawowo.

Ronaldinho przebywa w hotelu w Belo Horizonte i tam poddał się kwarantannie. Miał uczestniczyć w sponsorskiej imprezie na stadionie Mineirao, obiekcie na murawie którego odbierał Puchar Copa Libertadores w 2013 roku z Atletico Mineiro Belo Horizonte.

- Cześć przyjaciele, rodzino, kibice. Zrobiłem test i mam pozytywny wynik. Nic mi na razie nie jest, nie mam żadnych objawów - powiedział były zawodnik Paris Saint-Germain i FC Barcelona w filmie zamieszczonym na Instagramie.

Ronaldinho zarażony koronawirusem

Ronaldinho w 2004 i 2005 roku został uznany najlepszym piłkarzem świata w plebiscycie FIFA, nie ma ostatnio dobrej passy. W sierpniu opuścił więzienie w Paragwaju, w którym przebywał prawie pół roku z powodu posługiwania się fałszywym paszportem.

Znany żałobnik zdradził swoje marzenie. Chce pochować Ronaldinho

40-latek w przeszłości grał m.in. w Barcelonie, Flamengo Rio de Janeiro i Paris Saint-Germain. W 2002 r. zdobył z Brazylią mistrzostwo świata, a w 2006 triumfował z Barceloną w Lidze Mistrzów.

Brazylia to jeden z krajów najbardziej dotkniętych pandemią koronawirusa. Zajmuje drugie miejsce na świecie pod względem liczby zgonów - blisko 157 tys. i trzecie pod względem liczby zakażeń - 5,3 mln osób.

RadioZET.pl/PAP