Zamknij

Kolejne problemy Ronaldinho. Brazylijskie media: może trafić do więzienia

25.11.2021 10:55
Ronaldinho ma klopoty z prawem moze trafic do wiezienia
fot. pixathlon / HJS/REPORTER

Ronaldinho znów może mieć spore problemy. Priscilla Cohen, która twierdzi, że była narzeczoną gwiazdora przez 6 lat, domaga się spłaty alimentów. Brazylijczyk niedawno ogłosił bankructwo, ale to nie zatrzyma organów ścigania. Według brazylijskich mediów piłkarzowi grozi zamrożenie konta, odebranie majątku lub nawet więzienie.

Ronaldinho do 1 grudnia ma czas na spłatę długów alimentacyjnych, których nie zapłacił Priscilli Coelho, swojej byłej partnerce. Gwiazdor po wielu próbach został znaleziony przez komorników z Rio de Janeiro i wezwany do oddania pieniędzy. Dziennikarze brazylijskiego portal Globo poinformowali, że jeśli były piłkarz Barcelony nie zastosuje się do nakazu egzekucji, jego majątek może zostać zamrożony, a nawet odebrany. Jeśli jednak piłkarz nie będzie miał pieniędzy na spłatę długów może trafić do więzienia.

Priscilla Cohen twierdzi, że była narzeczoną Ronaldinho przez 6 lat. Sprawa między gwiazdorem, a jego ex toczy się w sądzie rodzinnym w Rio de Janeiro. Według adwokata Priscilli, Bruno Medrado, nie ma wątpliwości, że jego klientce należą się alimenty. - Nie ma żadnej wątpliwości, że w tym przypadku procedura egzekucyjna, którą już rozpoczęliśmy aby otrzymać kwotę ustaloną w procesie, jest zasadna – stwierdził Medrado i dodał: - Jeśli Ronaldinho chce cofnąć decyzję sądu musi stawić się na głównej rozprawie, dotyczącej związku z Priscillą. Właśnie dlatego przyznano mu tymczasowe alimenty.

Ronaldinho musi zapłacić alimenty. Media podały kwotę

Po tym, jak Ronaldinho otrzymał wezwanie do zapłaty alimentów piłkarz przez krótki okres był nieuchwytny dla organów ścigania. Według Globo został znaleziony po tym, jak do służb zgłosiły się osoby, które wiedziały, gdzie mieszka piłkarz. 

Brazylijskie media podają, że alimenty Ronaldinho wynoszą 17,7 tys. dolarów miesięcznie. Brazylijczyk miał już w tym roku problemy z prawem: w marcu wraz z bratem został aresztowany i osadzony w paragwajskim więzieniu za posługiwanie się fałszywym paszportem. Były piłkarz Barcelony przebywał w zamknięciu przez 32 dni. 

RadioZET.pl/PAB