"Zawsze uśmiechnięty magik" mówi pas. Ronaldinho kończy karierę [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
17.01.2018 09:35
Ronaldinho
fot. AP/EastNews

Ronaldinho Gaucho kończy piłkarską karierę - poinformował jego agent, a zarazem brat Robert de Assis Moreira. Brazylijczyk był określany mianem "magika" - tak też pożegnała go Barcelona, a więc klub, w którym 37-latek święcił największe triumfy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

- Zawsze uśmiechnięty magik Camp Nou. Dziękujemy za wszystko - napisano w mediach społecznościowych "Dumy Katalonii". Ronaldinho spędził w tej drużynie pięć lat (2003-2008) i sięgnął z nią m.in. po zwycięstwo w Lidze Mistrzów (2005/2006). W 2005 roku zdobył Złotą Piłkę. Bronił także barw PSG i AC Milan oraz kilku klubów z Brazylii.

W ostatnich trzech latach Ronaldinho praktycznie nie grał profesjonalnie w piłkę, pojawiał się głównie na meczach charytatywnych. Teraz oficjalnie postanowił zakończyć karierę, ale jego agent zapowiada, że będzie jeszcze szansa zobaczyć go na boisku co najmniej kilka razy.

- Póki co nic nie planujemy, ale najprawdopodobniej po mundialu w Rosji zrobimy coś wielkiego. To będzie pożegnalna impreza Ronaldinho - przyznał de Assis. Niewykluczone, że Ronaldinho będzie miał okazję pożegnać się z kibicami w Europie, Azji i w Ameryce Południowej, a także jeszcze raz założyć koszulkę drużyny narodowej, z którą w 2002 roku wywalczył mistrzostwo świata.

Dla wielu kibiców Ronaldinho był uosobieniem czystego talentu i piłkarzem, dzięki któremu zakochali się w futbolu. Słynął przede wszystkim z doskonałej techniki, dryblingu i szybkości, co sprawiało, że z przyjemnością oglądało się go w akcji. Tylko rywale mieli z nim problem - niektórzy pewnie do dziś szukają głowy i próbują się "odkręcić"...

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/goal.com/KS