Zamknij

Ronaldinho zwolniony z aresztu

24.08.2020 23:06
Ronaldinho zwolniony z aresztu
fot. NORBERTO DUARTE/AFP/East News

Ronaldinho w poniedziałek został zwolniony z aresztu za sfałszowany paszport - informuje agencja AP. Sędzia Gustavo Amarilla uwolnił również brata byłego piłkarza, Roberta de Assisa Moreira.

Ronaldinho i jego brat zostali zatrzymani w marcu w Paragwaju za posługiwanie się fałszywym paszportem. Na 32 dni trafili do aresztu. Później wpłacili kaucję w wysokości łącznie 1,6 miliona dolarów, dzięki czemu pozwolono im przenieść się do hotelu w Asuncion, ale nadal nie mogli opuścić Paragwaju.

Sąd zadecydował, że Ronaldinho i Roberto de Assisa mogą wrócić do Brazylii, ale musieli zapłacić nawiązkę - tym razem w wysokości w sumie 200 tysięcy dolarów. Te pieniądze mają trafić na cele społeczne.

- Przylecieliśmy tu, aby wziąć udział w uruchomieniu kasyna online oraz aby promować moją autobiografię – tłumaczył wcześniej Ronaldinho w wywiadzie dla paragwajskiego dziennika "ABC".

Ronaldinho grał w przeszłości m.in. w Barcelonie, Flamengo Rio de Janeiro i Paris Saint-Germain. W 2004 i 2005 został uznany najlepszym piłkarzem świata w plebiscycie FIFA, w 2002 zdobył z Brazylią mistrzostwo świata, a w 2006 triumfował z Barceloną w Lidze Mistrzów.

RadioZET.pl/AFP, PAP