Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Legia Warszawa wybrała nowego trenera! Spore zaskoczenie

13.09.2017 13:18
sport

Romeo Jozak zostanie nowym trenerem Legii Warszawa. Chorwat zastąpi na stanowisku zwolnionego w środę rano Jacka Magierę.

Legia Warszawa fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Wybór Jozaka jest o tyle zaskakujący, że nigdy nie pełnił funkcji trenera seniorskiego zespołu. Prowadził za to młodzieżowe kadry Chorwacji.

Ponadto z powodzeniem pracował w roli dyrektora sportowego Dinama Zagrzeb. Był także dyrektorem technicznym chorwackiej federacji piłkarskiej.

Jako pierwszy o zatrudnieniu przez Legię Jozaka poinformował na Twitterze Krzysztof Stanowski. Dodał, że asystentem trenera będzie Dean Klafurić. Dyrektorem akademii zostanie natomiast Ivan Kepcija.

Romeo Jozak - Kim jest nowy trener Legii Warszawa?

42-letni Jozak to nie tylko trener. Posiada stopień doktora, jest menedżerem, pasjonatem, profesjonalistą. Od 2008 roku budował potęgę Dinama Zagrzeb, którego akademia piłkarska otrzymała prestiżową nagrodę ECA, jako jedna z sześciu najlepszych w Europie. Pełnił w niej funkcję dyrektora, ostatnio był dyrektorem sportowym Dinama, jako trener prowadził drugi zespół, a w pierwszej drużynie był asystentem.

Doświadczenie z pracy z młodzieżą wykorzystywał w federacji piłkarskiej Chorwacji prowadząc kadry młodzieżowe. Odpowiadał tam za rozwój sportowy wszystkich reprezentacji narodowych, w tym pierwszej, uczestnika mistrzostw świata w Brazylii i mistrzostw Europy we Francji.

Romeo Jozak biegle mówi w języku angielskim, niemieckim i hiszpańskim,  aktywnie bierze udział w międzynarodowych konferencjach naukowych, seminariach, przekazując swoją wiedzę innym pasjonatom futbolu na całym świecie, w tym w Polsce. Jest także autorem licznych publikacji naukowych.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/Twitter/legia.com/AN

Oceń