Legia Warszawa wybrała nowego trenera! Spore zaskoczenie

Andreas Nicolaides
13.09.2017 13:18
Legia Warszawa
fot. PAP/EPA

Romeo Jozak zostanie nowym trenerem Legii Warszawa. Chorwat zastąpi na stanowisku zwolnionego w środę rano Jacka Magierę.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Wybór Jozaka jest o tyle zaskakujący, że nigdy nie pełnił funkcji trenera seniorskiego zespołu. Prowadził za to młodzieżowe kadry Chorwacji.

Ponadto z powodzeniem pracował w roli dyrektora sportowego Dinama Zagrzeb. Był także dyrektorem technicznym chorwackiej federacji piłkarskiej.

Jako pierwszy o zatrudnieniu przez Legię Jozaka poinformował na Twitterze Krzysztof Stanowski. Dodał, że asystentem trenera będzie Dean Klafurić. Dyrektorem akademii zostanie natomiast Ivan Kepcija.

Romeo Jozak - Kim jest nowy trener Legii Warszawa?

42-letni Jozak to nie tylko trener. Posiada stopień doktora, jest menedżerem, pasjonatem, profesjonalistą. Od 2008 roku budował potęgę Dinama Zagrzeb, którego akademia piłkarska otrzymała prestiżową nagrodę ECA, jako jedna z sześciu najlepszych w Europie. Pełnił w niej funkcję dyrektora, ostatnio był dyrektorem sportowym Dinama, jako trener prowadził drugi zespół, a w pierwszej drużynie był asystentem.

Doświadczenie z pracy z młodzieżą wykorzystywał w federacji piłkarskiej Chorwacji prowadząc kadry młodzieżowe. Odpowiadał tam za rozwój sportowy wszystkich reprezentacji narodowych, w tym pierwszej, uczestnika mistrzostw świata w Brazylii i mistrzostw Europy we Francji.

Romeo Jozak biegle mówi w języku angielskim, niemieckim i hiszpańskim,  aktywnie bierze udział w międzynarodowych konferencjach naukowych, seminariach, przekazując swoją wiedzę innym pasjonatom futbolu na całym świecie, w tym w Polsce. Jest także autorem licznych publikacji naukowych.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/Twitter/legia.com/AN