Transfer ukraińskiego piłkarza cofnięty. Kibice nie chcą nieonazisty!

Andreas Nicolaides
01.02.2017 17:32
Roman Zozulia
fot. East News

Ogromne kontrowersje wywołał transfer Romana Zozulii do Rayo Vallecano. Kibice oskarżyli ukraińskiego piłkarza o neonazizm.

Zobacz także

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

O całej sprawie napisał na swoim blogu Tomasz Ćwiąkała, ekspert ligi hiszpańskiej i komentator Eleven.

Zozulia do Hiszpanii trafił latem 2016 roku, kiedy to przeniósł się z ukraińskiego Dnipro do Betisu. W ekipie z Andaluzji się jednak nie sprawdził. Pod koniec stycznia otrzymał ofertę wypożyczenia do Rayo Vallecano. Transfer stał się faktem. Na tym jednak się nie skończyło...

Sprowadzenie Ukraińca nie spodobało się kibicom Rayo. Ci oskarżyli go o neonazizm. Wystosowali w tej sprawie oficjalny list do klubu, w którym wyraźnie zaznaczyli, że nie chcą w drużynie faszyzmu. Zarzucają Zozulii, że "chwytał za broń, wspierał finansowo bataliony faszystowskie, prezentował ich symbole i wiele razy okazywał wsparcie wobec ultraprawicy w swoim kraju, której jest symbolem" - czytamy na tomaszcwiakala.pl.

Sam zawodnik również napisał oświadczenie. Zapewnił w nim, że nie jest neonazistą, a jedynie - poprzez współpracę z wojskiem - wspierał swój kraj, który znajduje się w wyjątkowo trudnej sytuacji.

Dyrektor sportowy Betisu potwierdził, że Zozulia wraca do Sewilli. Problem w tym, że został już zarejestrowany w Rayo. To oznacza, że w barwach Betisu grać w tym sezonie już nie może. Okno transferowe w Hiszpanii zamknięte zostało 31 stycznia.

Tak kibice Rayo wyrażali niechęć do Romana Zozulii:

RadioZET.pl/tomaszcwiakala.pl/AN