Jagiellonia znalazła następcę Cernycha. Ostatnio grał w Niemczech

Krzysztof Sobczak
01.02.2018 14:20
Jagiellonia
fot. Anatol chomicz / Polska Press / EastNews

28-letni słoweński napastnik Roman Bezjak podpisał w czwartek kontrakt z aktualnym wicemistrzem kraju Jagiellonią Białystok. Jest trzecim Słoweńcem w tej drużynie; drugim pozyskanym w trakcie zimowej przerwy w rozgrywkach piłkarskiej ekstraklasy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Bezjak przeszedł do Jagiellonii z SV Darmstadt 98, występującego w 2. Bundeslidze; podpisał kontrakt obowiązujący przez 2,5 roku z opcją rocznego przedłużenia - poinformował białostocki klub.

Zobacz także

Słoweniec ma za sobą również grę m.in. w bułgarskim Łudogorcu Razgrad i chorwackim HNK Rijeka; jest też 19-krotnym reprezentantem swego kraju (zdobył w tych meczach trzy bramki).

W kadrze Jagiellonii jest już dwóch innych słoweńskich piłkarzy.

Od pół roku jej zawodnikiem jest 25-letni środkowy obrońca Nemanja Mitrovic, pozyskany z NK Olimpija Lublana, który w drugiej części jesiennej rundy rozgrywek wywalczył sobie miejsce w podstawowej "jedenastce" białostoczan. Dwa tygodnie temu kontrakt z klubem podpisał też 27-letni skrzydłowy Dejan Lazarevic, który ma doświadczenie z gry m.in. w ekstraklasie włoskiej (w sumie w Serie A i Serie B grał ponad 8 lat) i tureckiej, jest też 20-krotnym reprezentantem Słowenii.

Bezjak to trzeci nowy zawodnik w kadrze Jagiellonii, pozyskany w zimowej przerwie. Obok niego i Lazarevica, do Jagiellonii dołączył też obrońca (lub boczny pomocnik) Jakub Wójcicki, występujący dotąd w Cracovii Kraków.

Ubytki w tym czasie, to przede wszystkim Piotr Tomasik (transfer do Lecha Poznań) oraz litewski skrzydłowy Fedor Cernych, który podpisał kontrakt z Dynamo Moskwa. Umowy z klubem rozwiązali też Ukrainiec Dmytro Chomczenowski i Szkot polskiego pochodzenia Ziggy Gordon, którzy nie znaleźli się już jednak w szerokiej kadrze zespołu, kończącej obóz przygotowawczy w Turcji.

RadioZET.pl/PAP/KS