Roma - Milan: Krzysztof Piątek znowu trafia, remis w Rzymie [WIDEO]

03.02.2019 22:30

Krzysztof Piątek zdobył pierwszego gola w Serie A w barwach Milanu, ale jego zespół zremisował na wyjeździe z AS Romą 1:1. Polak wyszedł w wyjściowym składzie i grał do 87. minuty.

Gol Krzysztofa Piątka w meczu Roma - Milan fot. PAP/EPA

Dla Krzysztofa Piątka był to pierwszy ligowy mecz dla Milanu, w którym wybiegł w podstawowym składzie. Wcześniej wszedł z ławki w starciu z Napoli, a zaufanie Gennaro Gattuso zdobył dzięki doskonałemu występowi przeciwko "Azzurim" w Pucharze Włoch, gdzie strzelił dwa gole i zapewnił swojej nowej drużynie awans do półfinału tych rozgrywek.

Były napastnik Genoi na listę strzelców wpisał się w 26. minucie, gdy wykorzystał podanie Lucasa Paquety. Było to 14. trafienie Polaka w Serie A.

Milan nie utrzymał tego prowadzenia do końca. Roma, która skompromitowała się w Coppa Italia przegrywając z Fiorentiną 1:7, odpowiedziała zaraz po przerwie. Błąd Musacchio wykorzystał Nicolo Zaniolo. Z jednego punktu "Rossoneri" i tak powinni się cieszyć, bo to rzymianie byli lepsi, ale bardzo dobrze na linii spisywał się Donnarumma.

Roma - Milan: Sytuacja w tabeli po meczu

Milan utrzymał 4. pozycję i swoją przewagę jednego punktu nad Romą. W niedzielę rzymianie mogą jednak stracić 5. miejsce na rzecz Atalanty Beramo i lokalnego rywala Lazio. Przy zwycięstwie tych drużyn cała trójka będzie miała po 35 punktów.

AS Roma - AC Milan 1:1

Bramki: Nicolo Zaniolo (46.) - Krzysztof Piątek (26.)