Serie A: Piątek odpowiedział Ronaldo, kolejna porażka Genoi [WIDEO]

16.12.2018 22:26
Krzysztof Piątek

Krzysztof Piątek zdobył gola, ale jego Genoa poniosła kolejną porażkę. W meczu 19. kolejki Serie A podopieczni Cesare Prandelliego ulegli Romie 2:3, choć dwukrotnie obejmowali prowadzenie.

Piątek wpisał się na listę strzelców w 17. minucie wykorzystując ogromny błąd Robina Olsena. Bramkarz Romy przepuścił między nogami piłkę po strzale Hiljemarka, a polski napastnik wślizgiem wpakował ją do siatki. Dla Polaka to 12. gol w tym sezonie, co daje mu prowadzenie w klasyfikacji "capocannoniere" przed Cristiano Ronaldo (11).

Po pół godzinie gry wyrównał Federico Fazio, ale po chwili znowu goście byli na prowadzeniu dzięki Hiljemarkowi. Genoa schodziła jednak na przerwę przy remisie, bo bramkę do szatni zdobył Justin Kluivert. Dla syna legendarnego holenderskiego napastnika Patricka to premierowe trafienie w Serie A.

Decydujący cios zadali gospodarze. W 59. minucie gola strzelił Bryan Cristante.

Po 16 kolejkach Roma plasuje się na 6. pozycji. Genoa jest 14. i ma tylko 5 punktów przewagi nad strefą spadkową.

AS Roma - Genoa 3:2

Bramki: Federico Fazio (31.), Justin Kluivert (45.), Bryan Cristante (59.) - Krzysztof Piątek (17.), Oscar Hiljemark (33.)