Rodzina Emiliano Sali organizuje poszukiwania. Pomogli m.in. piłkarze

Krzysztof Sobczak
28.01.2019 13:15
Rodzina Emiliano Sali organizuje poszukiwania
fot. PAP/EPA

Rodzina zaginionego Emiliano Sali organizuje prywatne poszukiwania piłkarza. Pomogą jej w tym pieniądze z internetowej zbiórki, w którą włączyli się m.in. Kylian Mbappe i Adrien Rabiot.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Emiliano Sala zaginął w miniony poniedziałek (21 stycznia) podczas lotu z Nantes do Cardiff. Późnym wieczorem samolot zniknął z radarów, a w kolejnych godzinach na światło dzienne zaczęły wychodzić przerażające fakty, m.in. o niesprawności maszyny i strachu piłkarza.

Poszukiwania nie przyniosły rezultatów i w czwartek miejscowa policja podjęła decyzję o zakończeniu akcji. O kontynuowanie działań apelowali m.in. siostra zawodnika Romina oraz Lionel Messi.

Zbiórka na rzecz poszukiwań Emiliano Sali

Internetowa zbiórka pieniędzy ma pomóc rodzinie w sfinansowaniu poszukiwań. Włączyli się w nią także piłkarze: Kylian Mbappe przelał 30 tysięcy euro, Adrien Rabiot 25 tys., a Dimitri Payet 10 tys.

W sieci pojawiła się także informacja, jakoby były kolega Sali z Caen N'Golo Kante zamierzał samodzielnie pokryć koszta związane z akcją poszukiwawczą. Na razie te doniesienia należy traktować jako "fake news", bo nikt, a przede wszystkim sam pomocnik Chelsea ich nie skomentował.

Tymczasem "Guardian" informuje, że na wniosek rodziny łodzie rybackie stacjonujące w kanale La Manche będą patrolować okolicę i tym samym czynnie włączą się w poszukiwania. Krewni zaginionego piłkarz chcą ponadto nakłonić do współpracy siły powietrzne. 

RadioZET.pl/Guardian/KS