Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Rodzina Emiliano Sali organizuje poszukiwania. Pomogli m.in. piłkarze

28.01.2019 13:15
sport

Rodzina zaginionego Emiliano Sali organizuje prywatne poszukiwania piłkarza. Pomogą jej w tym pieniądze z internetowej zbiórki, w którą włączyli się m.in. Kylian Mbappe i Adrien Rabiot.

Rodzina Emiliano Sali organizuje poszukiwania fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Emiliano Sala zaginął w miniony poniedziałek (21 stycznia) podczas lotu z Nantes do Cardiff. Późnym wieczorem samolot zniknął z radarów, a w kolejnych godzinach na światło dzienne zaczęły wychodzić przerażające fakty, m.in. o niesprawności maszyny i strachu piłkarza.

Poszukiwania nie przyniosły rezultatów i w czwartek miejscowa policja podjęła decyzję o zakończeniu akcji. O kontynuowanie działań apelowali m.in. siostra zawodnika Romina oraz Lionel Messi.

Zbiórka na rzecz poszukiwań Emiliano Sali

Internetowa zbiórka pieniędzy ma pomóc rodzinie w sfinansowaniu poszukiwań. Włączyli się w nią także piłkarze: Kylian Mbappe przelał 30 tysięcy euro, Adrien Rabiot 25 tys., a Dimitri Payet 10 tys.

W sieci pojawiła się także informacja, jakoby były kolega Sali z Caen N'Golo Kante zamierzał samodzielnie pokryć koszta związane z akcją poszukiwawczą. Na razie te doniesienia należy traktować jako "fake news", bo nikt, a przede wszystkim sam pomocnik Chelsea ich nie skomentował.

Tymczasem "Guardian" informuje, że na wniosek rodziny łodzie rybackie stacjonujące w kanale La Manche będą patrolować okolicę i tym samym czynnie włączą się w poszukiwania. Krewni zaginionego piłkarz chcą ponadto nakłonić do współpracy siły powietrzne. 

RadioZET.pl/Guardian/KS

Oceń