Roberto Carlos po 22 latach próbował odtworzyć swój legendarny strzał [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
09.08.2019 12:54
Roberto Carlos
fot. Instagram/Roberto Carlos

Roberto Carlos, jeden z najlepszych lewych obrońców w historii, postanowił odtworzyć swój legendarny strzał z meczu towarzyskiego z Francją w 1997 roku. Oczywiście nie na boisku, lecz w ogrodzie. Efekt też był nieco inny, choć trajektoria lotu do złudzenia przypominała tę "z oryginału".

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

To bodaj najsłynniejszy rzut wolny w historii futbolu. Ronaldo wywalczył stały fragment gry na ok. 35. metrze, a do piłki podszedł Roberto Carlos. Futbolówka leciała z prędkością 180 km/h, niesamowitą trajektorią minęła mur i po odbiciu od słupka wpadła do bramki Fabiena Bartheza.

22 lata później 46-letni dziś Brazylijczyk próbował w warunkach domowych skopiować swoje uderzenie. Prawdopodobnie udałoby mu się to, gdyby nie... zbyt mała odległość od bramki strzeżonej tym razem przez Vitoria Baię. Piłka znów zakręciła "rogala", ale nieznacznie minęła słupek.

Roberto Carlos - sukcesy

Roberto Carlos uważany jest na jednego z najlepszych lewych obrońców w historii. W reprezentacji Brazylii rozegrał 125 spotkań i sięgnął po mistrzostwo świata w 2002 roku. Większą część kariery spędził w Realu Madryt, z którym trzy razy wygrał Ligę Mistrzów i zdobył cztery tytuły mistrza Hiszpanii.

RadioZET.pl/KS

RELACJA NA ŻYWO. Treść odświeża się automatycznie co 60 sekund