Zamknij

Robert Lewandowski ambasadorem ME w amp futbolu

03.10.2019 16:59
Robert Lewandowski
fot. Pawel Skraba/REPORTER/EastNews

Robert Lewandowski został ambasadorem mistrzostw Europy w amp futbolu. W przyszłym roku turniej zostanie rozegrany w Krakowie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Robert Lewandowski imponuje niesamowitą skutecznością na początku sezonu 2019/20. Reprezentant Polski strzela jak na zawołanie, czym zwraca na siebie uwagę kibiców z całego świata. Jednak poza występami na murawie, napastnik Bayernu Monachium bierze udział w licznych projektach. Jednym z nich są mistrzostwa Europy w amp futbolu, których piłkarz został ambasadorem.

Zbigniew Boniek odpowiada Lewandowskiemu: Lepiej, aby inaczej wypowiadał się do kamery

– Cieszę się, że mogę wspierać tak fajną, ważną inicjatywę, jak ampfutbol. Naszą reprezentację śledziłem podczas mistrzostw w Meksyku i ostatnio, na żywo, podczas Amp Futbol Cup. Jestem pod dużym wrażeniem ich gry i charakteru. To prawdziwi twardziele, którzy zapewniają nam mnóstwo pozytywnych emocji. Zapraszam wszystkich do Krakowa na mecze mistrzostw Europy. To będzie świetna impreza! – komentował Lewandowski.

Warto zaznaczyć, że kapitan drużyny narodowej wspiera reprezentację amp futbolu już od dwóch lat. Teraz dzięki promocji będzie chciał wesprzeć tę dyscyplinę, aby mogła rozwijać się w Europie.

Mistrzostwa Europy w amp futbolu odbędą się w dniach 13-20 września 2020 roku w Krakowie. W turnieju weźmie udział 16 zespołów.

RadioZET.pl/sport.tvp.pl