Zamknij

"Der Spiegel": Robert Lewandowski złożył pozew przeciwko Cezaremu Kucharskiemu

23.10.2020 17:46
Robert Lewandowski złożył pozew przeciwko Cezaremu Kucharskiemu
fot. PAP/EPA

Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski i napastnik Bayernu Monachium, złożył pozew przeciwko swojemu byłemu agentowi Cezaremu Kucharskiemu - informuje "De Spiegel".

Robert Lewandowski, według informacji przekazanych na początku października przez "Super Express", miał być szantażowany przez Kucharskiego. Były agent piłkarza rzekomo posiada dokumenty świadczące o tym, że kapitan biało-czerwonych oszukiwał niemiecką skarbówkę. Robertowi i Annie Lewandowskim zarzucał ponadto nielegalne wydatkowanie firmowych pieniędzy, a w zamian za milczenia miał zażądać blisko 40 milionów złotych.

"Lewy" od razu zapowiedział, że nie zostawi tak tej sprawy i wytoczy Kucharskiemu proces. Jak donosi "Der Spiegel", który powołuje się na polską prokuraturę, taki wniosek już wpłynął. Oznacza to, że panowie wkrótce spotkają się na sali sądowej.

Lewandowski i Kucharski idą do sądu

Cezary Kucharski był agentem Roberta Lewandowskiego do lutego 2018 roku. To on negocjował jego transfer z Lecha Poznań do Borussii Dortmund, a potem z BVB do Bayernu Monachium. To także on doradzał piłkarzowi wybór oferty Bawarczyków, a nie przystanie na niezbyt korzystne warunki Realu Madryt.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty