Zamknij

Robert Lewandowski zdradził nazwisko najlepszego trenera, z którym pracował

Maciej Walasek
16.12.2017 15:11
Robert Lewandowski
fot. PAP/EPA

Zbigniew Smółka, który przebywał na stażu w Bayernie Monachium brał udział w treningach pierwszej drużyny. Trener Stali Mielec miał okazję do rozmowy z Robertem Lewandowskim, który ujawnił, z kim pracowało mu się najlepiej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zbigniew Smółka, trener Stali Mielec wziął udział w stażach w dwóch europejskich klubach: Chelsea Londyn i Bayernie Monachium. Pierwszoligowy klub podał, że szkolenie obejmowało udział w zajęciach i spotkaniach z trenerami, którzy odpowiadają za młodych piłkarzy. Poza tym, 45-latek miał możliwość śledzenia pracy pierwszego zespołu i sprawdzania, w jaki sposób działają tamtejsze akademie piłkarskie.

Zobacz także

Smółka nie ukrywał zadowolenia z wyjazdu.

 - Na pewno było to dla mnie duże przeżycie. Na pewno nie będę mówił o obiektach, bo akademia Chelsea ma 30 równych boisk, to jest to coś to będziemy gonić latami. Ja koncentrowałem się na obserwacji i myśli szkoleniowców – mówił.

Zagłosuj

Czy podobało ci się, jak Pep Guardiola prowadził Bayern Monachium?

Liczba głosów:

Podczas pobytu w Monachium, trener Stali Mielec miał okazję spotkać się z Robertem Lewandowskim. W czasie jednej z rozmów, kapitan reprezentacji Polski zdradził, kto według niego jest najlepszym trenerem.

- Usłyszałem od niego kilka takich słów, które zmieniły trochę pojęcie zawodu trenera. Oczywiście nie mogę ujawnić wszystkiego o czym rozmawialiśmy. Zdradzę tylko, że według niego najlepszym szkoleniowcem (cytat dosłowny) z jakim pracował jest Pep Guardiola.

RadioZET.pl/SportoweFakty/mw