Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Robert Lewandowski zdradził, jak długo potrwa jeszcze jego kariera

14.12.2018 12:28
sport

21 sierpnia br. Roberta Lewandowski obchodził 30. urodziny. Przy okazji okrągłej rocznicy rozgorzała dyskusja na temat jego przyszłości, zwłaszcza tego, jak długo będzie jeszcze w stanie grać na takim poziomie. Tego nie wiemy, ale wiemy, ile jeszcze chciałby grać.

Robert Lewandowski fot. Imago Sport and News/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Tajemnicę" Roberta Lewandowskiego zdradził dziennikarz Roman Kołtoń. - Skonsultowałem się z Robertem sms-owo i mogę Wam przekazać, że "Lewy" myśli o tym, aby grać jeszcze 5, może 7 lat - powiedział.

Kontrakt Roberta Lewandowskiego z Bayernem Monachium obowiązuje do 30 czerwca 2021 roku, a zatem w dniu jego wygaśnięcia kapitan reprezentacji Polski będzie miał 32 lata i - zgodnie ze swoją zapowiedzią - jeszcze kilka lat kariery przed sobą.

Trzy wielkie turnieje przed Lewandowskim?

Jeśli sprawdzi się najbardziej optymistyczny wariant i "Lewy" utrzyma dobrą formę przez 7 lat - a patrząc na to, jak się prowadzi, jest to jak najbardziej realne - będzie mógł wystąpić jeszcze na trzech wielkich turniejach: Euro 2020 i 2024 oraz MŚ 2022. Oczywiście pod warunkiem, że biało-czerwoni się na nie zakwalifikują, a Robert wzorem m.in. Łukasza Piszczak nie zdecyduje się wcześniej na zakończenie kariery reprezentacyjnej.

RadioZET.pl/Prawda Futbolu/KS

Oceń