Zamknij

Robert Lewandowski zdradził, jak długo potrwa jeszcze jego kariera

Krzysztof Sobczak
14.12.2018 12:28
Robert Lewandowski
fot. Imago Sport and News/East News

21 sierpnia br. Roberta Lewandowski obchodził 30. urodziny. Przy okazji okrągłej rocznicy rozgorzała dyskusja na temat jego przyszłości, zwłaszcza tego, jak długo będzie jeszcze w stanie grać na takim poziomie. Tego nie wiemy, ale wiemy, ile jeszcze chciałby grać.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

"Tajemnicę" Roberta Lewandowskiego zdradził dziennikarz Roman Kołtoń. - Skonsultowałem się z Robertem sms-owo i mogę Wam przekazać, że "Lewy" myśli o tym, aby grać jeszcze 5, może 7 lat - powiedział.

Kontrakt Roberta Lewandowskiego z Bayernem Monachium obowiązuje do 30 czerwca 2021 roku, a zatem w dniu jego wygaśnięcia kapitan reprezentacji Polski będzie miał 32 lata i - zgodnie ze swoją zapowiedzią - jeszcze kilka lat kariery przed sobą.

Trzy wielkie turnieje przed Lewandowskim?

Jeśli sprawdzi się najbardziej optymistyczny wariant i "Lewy" utrzyma dobrą formę przez 7 lat - a patrząc na to, jak się prowadzi, jest to jak najbardziej realne - będzie mógł wystąpić jeszcze na trzech wielkich turniejach: Euro 2020 i 2024 oraz MŚ 2022. Oczywiście pod warunkiem, że biało-czerwoni się na nie zakwalifikują, a Robert wzorem m.in. Łukasza Piszczak nie zdecyduje się wcześniej na zakończenie kariery reprezentacyjnej.

RadioZET.pl/Prawda Futbolu/KS