Zamknij

Ile zarabia Robert Lewandowski?

Andreas Nicolaides
01.11.2018 12:00
Robert Lewandowski
fot. PAP

Robert Lewandowski może być pierwszym polskim sportowcem w historii, który zarobi miliard złotych. Tak przynajmniej twierdzi jego agent. Patrząc na to, ile kapitan reprezentacji Polski inkasuje w przeliczeniu na miesiące, dni czy nawet sekundy, jest to bardzo możliwe.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

20 mln euro plus niecałe 3 miliony euro z reklam oznaczają, że Lewandowski zarobi w tym roku około 100 mln złotych (a może nawet trochę więcej, jeśli aktywowane zostaną wszystkie bonusy). Kwota robi wielkie wrażenie i w całości, i w rozbiciu: 100 mln złotych rocznie oznacza 8,3 mln zł miesięcznie, 274 tysiące dziennie, 11 tysięcy na godzinę, 190 złotych na minutę i 3 złote na sekundę - podaje "Super Express".

Lewandowskiemu daleko do najlepiej zarabiających sportowców świata, ale w Polsce wydaje się być bezkonkurencyjny. I taki pozostanie zapewne przez wiele lat. W sierpniu skończy 29 lat, a do końca kontraktu z Bayernem pozostaje mu jeszcze dużo czasu. Niewykluczone też, że bajeczny będzie jego kontrakt z kolejnym klubem - na zakończenie kariery przenieść może się np. do Chin, gdzie największym gwiazdom, nawet jeśli szczyt formy mają już dawno za sobą, płaci się astronomiczne zarobki.

- Robert ma szansę zostać pierwszym polskim sportowcem, który w trakcie kariery zarobi miliard złotych - przekonuje Cezary Kucharski, agent "Lewego".

Kapitan biało-czerwonych na mocy umowy z Bayernem zarabia 20 milionów euro rocznie (niektóre źródła mówią o 15). Kwota ta czyni go jednym z najlepiej zarabiających graczy świata, ale i tak stawia daleko za Lionelem Messim, piłkarzem z najwyższą pensją na świecie. Gracz Barcelony w nowym kontrakcie zagwarantował sobie pensję na poziomie 40 milionów euro rocznie. I to "na czysto"!

Nasz reprezentant narzekać jednak nie może. Za dzienną pensję może sobie kupić mieszkanie w Warszawie lub luksusowe auto z najwyższej półki.

Zarobki sportowców, np. skoczków narciarskich często są jednak o wiele niższe. Przykładowo Kamil Stoch, który jest jednym z najlepszych zawodników na świecie zarabia najlepiej w swojej dyscyplinie, ale nawet nie może porównywać się do zarobków Roberta Lewandowskiego.

Robert Lewandowski na wakacjach:

RadioZET.pl/Super Express/AN