Zamknij

Robert Lewandowski zainwestował w kolejny biznes

Krzysztof Sobczak
03.10.2017 08:55
Robert Lewandowski
fot. Michał Łepecki / Agencja Gazeta

Robert Lewandowski otwiera kolejny biznes. Kapitan reprezentacji Polski zainwestował w dom mediowy RL Group, który - przynajmniej początkowo - będzie zajmował się kreowaniem wizerunku piłkarza oraz jego żony, Anny.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Lewandowski przejął 49 procent udziałów RL Group. Pozostała część należy do Group One, z którą "Lewy" będzie współtworzył nowy biznes.

Zobacz także

- Anna i Robert to dzisiaj jedne z najsilniejszych polskich „marek”. W ich przypadku chęć wpływu na sposób kreowania własnego wizerunku to oczywisty przejaw biznesowej dojrzałości — przyznaje Marek Żołędziowski, prezes Group One, największej niezależnej grupy komunikacyjnej w Polsce w rozmowie z "Pulsem Biznesu".

- Nowe technologie i media to dziś nie tylko ciekawy, ale po prostu jeden z najbardziej dynamicznie rosnących sektorów inwestycyjnych. W przypadku Stor9_ [agencja współpracująca z mediami i sponsorami zarządzająca komunikacją marketingową piłkarza - przy. red.] czy RL Media szczególnie cieszy mnie fakt, że możemy w Polsce rozwijać biznes na międzynarodowym poziomie. Jeśli mogę budować komunikacyjną machinę stąd, z Polski, to idealnie — mówi z kolei Robert Lewandowski.

W planach dalekosiężnych przedsiębiorstwa jest zajęcie się sprawami wizerunkowymi innych polskich sportowców, m.in. Agnieszki Radwańskiej czy Marcina Gortata. Na razie jednak chce się skupić na ujednoliceniu zarządzania nazwiskiem Roberta i Anny Lewandowskich, których interesy prowadzi obecnie kilka globalnych domów mediowych.

RadioZET.pl/Puls Biznesu/KS