Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Robert Lewandowski zdradził kulisy rozmów z władzami Bayernu

07.12.2018 10:22
sport

Robert Lewandowski w rozmowie z niemieckim magazynem „Bild”, opowiedział o kulisach rozmowy z Ulim Hoenessem i Karlem-Heinzem Rummenigge. Kapitan reprezentacji Polski ma być nieformalnym szefem zespołu mistrza Niemiec.

Robert Lewandowski fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku    

Przed meczem Bayernu z Benficą Lizbona w Lidze Mistrzów, władze klubu mistrza Niemiec poprosiły o spotkanie z czterema najważniejszymi piłkarzami: Lewandowskim, Neuerem, Ribery’m i Muellerem. Reprezentant Polski w rozmowie z dziennikiem „Bild” przyznał, że doszło do takiej rozmowy.

- W sytuacji, w której się znaleźliśmy, należy rozmawiać, analizować. Dobrze jest wyrazić swoje zdanie, usłyszeć opinie innych. Wszystkie strony doszły wspólnie do wniosku, co można robić lepiej. Po takich rozmowach łatwiej się pracuje. Wszyscy idziemy w jednym kierunku – powiedział napastnik.

30-latek ujawnił, że w ostatnim czasie Niko Kovac zmienił swoje metody działania, aby zespół lepiej funkcjonował. Oprócz tego Lewandowski opowiedział, w jakim ustawieniu czuje się swobodnie.

- Jeśli przeciwnik gra w ustawieniu z dwoma lub trzema środkowymi obrońcami, a ja sam gram na szpicy, to wszyscy są skupieni wyłącznie dla mnie. Jeśli jestem ustawiony z Thomasem Muellerem z przodu, to jest mi znacznie lżej, to bardzo pomaga. Podczas rozmów w drużynie poruszaliśmy temat posiadania piłki w polu karnym.

RadioZET.pl/onet.pl/MW

Oceń