Zamknij

Robert Lewandowski zdradził kulisy rozmów z władzami Bayernu

Maciej Walasek
07.12.2018 10:22
Robert Lewandowski
fot. PAP/EPA

Robert Lewandowski w rozmowie z niemieckim magazynem „Bild”, opowiedział o kulisach rozmowy z Ulim Hoenessem i Karlem-Heinzem Rummenigge. Kapitan reprezentacji Polski ma być nieformalnym szefem zespołu mistrza Niemiec.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku    

Przed meczem Bayernu z Benficą Lizbona w Lidze Mistrzów, władze klubu mistrza Niemiec poprosiły o spotkanie z czterema najważniejszymi piłkarzami: Lewandowskim, Neuerem, Ribery’m i Muellerem. Reprezentant Polski w rozmowie z dziennikiem „Bild” przyznał, że doszło do takiej rozmowy.

Zobacz także

- W sytuacji, w której się znaleźliśmy, należy rozmawiać, analizować. Dobrze jest wyrazić swoje zdanie, usłyszeć opinie innych. Wszystkie strony doszły wspólnie do wniosku, co można robić lepiej. Po takich rozmowach łatwiej się pracuje. Wszyscy idziemy w jednym kierunku – powiedział napastnik.

30-latek ujawnił, że w ostatnim czasie Niko Kovac zmienił swoje metody działania, aby zespół lepiej funkcjonował. Oprócz tego Lewandowski opowiedział, w jakim ustawieniu czuje się swobodnie.

- Jeśli przeciwnik gra w ustawieniu z dwoma lub trzema środkowymi obrońcami, a ja sam gram na szpicy, to wszyscy są skupieni wyłącznie dla mnie. Jeśli jestem ustawiony z Thomasem Muellerem z przodu, to jest mi znacznie lżej, to bardzo pomaga. Podczas rozmów w drużynie poruszaliśmy temat posiadania piłki w polu karnym.

RadioZET.pl/onet.pl/MW