Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Robert Lewandowski "trzyma kciuki" za uratowanie Wisły Kraków

11.01.2019 20:18
sport

Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski Robert Lewandowski przesłał słowa otuchy do kibiców pogrążonej w kryzysie Wisły Kraków. Podobnie uczynił były piłkarz Arsenalu Londyn, Mathieu Flamini.

Robert Lewandowski fot. NurPhoto/Sipa USA/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jednym z "ratowników" Wisły Kraków jest prezes firmy Synerise, Jarosław Królewski. Przedsiębiorca przelał na konto Stowarzyszenia Socios 90 tysięcy złotych, które wraz z 80 tysiącami złotych pochodzących ze zbiórki fanów zostały spożytkowane na spłacenie części długu wobec piłkarzy. Królewski pokrył również całość należności w stosunku do Martina Kostala, na którym "Biała Gwiazda" może zarobić nawet 250 tysięcy euro. To właśnie do niego, a także do kibiców Lewandowski i Flamini skierowali swoje wiadomości.

"Jarek, możesz to zrobić! Kibice Wisły Kraków: możecie to zrobić, grajcie do końca! Trzymam kciuki" - napisał gwiazdor Bayernu Monachium.

"Wysyłam słowa wsparcia mojemu przyjacielowi Jarosławowi Królewskiemu oraz wszystkim osobom oraz kibicom walczącym o uratowanie historycznego klubu, jakim jest Wisła Kraków" - zaznaczył Francuz.

Boniek tonuje nastroje

"Wspaniałe są te gesty solidarności w stosunku do Wisły Kraków . Wszystkim należą się brawa. Pamiętajcie jednak, ze aby ocalić klub potrzeba właściciela, pieniędzy i wizji. Akcje solidarnościowe tego nie rozwiążą" - napisał prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek.

W piątek Komisja Licencyjna Polskiego Związku Piłki Nożnej podtrzymała decyzję o zawieszeniu licencji "Białej Gwiazdy" na grę w ekstraklasie. Przyznano wprawdzie, że właścicielem klubu jest Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków, ale nie uznano gwarancji finansowych.

RadioZET.pl/Twitter/KS

Oceń