Robert Lewandowski "trzyma kciuki" za uratowanie Wisły Kraków

Krzysztof Sobczak
11.01.2019 20:18
Robert Lewandowski
fot. NurPhoto/Sipa USA/East News

Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski Robert Lewandowski przesłał słowa otuchy do kibiców pogrążonej w kryzysie Wisły Kraków. Podobnie uczynił były piłkarz Arsenalu Londyn, Mathieu Flamini.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Jednym z "ratowników" Wisły Kraków jest prezes firmy Synerise, Jarosław Królewski. Przedsiębiorca przelał na konto Stowarzyszenia Socios 90 tysięcy złotych, które wraz z 80 tysiącami złotych pochodzących ze zbiórki fanów zostały spożytkowane na spłacenie części długu wobec piłkarzy. Królewski pokrył również całość należności w stosunku do Martina Kostala, na którym "Biała Gwiazda" może zarobić nawet 250 tysięcy euro. To właśnie do niego, a także do kibiców Lewandowski i Flamini skierowali swoje wiadomości.

"Jarek, możesz to zrobić! Kibice Wisły Kraków: możecie to zrobić, grajcie do końca! Trzymam kciuki" - napisał gwiazdor Bayernu Monachium.

"Wysyłam słowa wsparcia mojemu przyjacielowi Jarosławowi Królewskiemu oraz wszystkim osobom oraz kibicom walczącym o uratowanie historycznego klubu, jakim jest Wisła Kraków" - zaznaczył Francuz.

Boniek tonuje nastroje

"Wspaniałe są te gesty solidarności w stosunku do Wisły Kraków . Wszystkim należą się brawa. Pamiętajcie jednak, ze aby ocalić klub potrzeba właściciela, pieniędzy i wizji. Akcje solidarnościowe tego nie rozwiążą" - napisał prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek.

W piątek Komisja Licencyjna Polskiego Związku Piłki Nożnej podtrzymała decyzję o zawieszeniu licencji "Białej Gwiazdy" na grę w ekstraklasie. Przyznano wprawdzie, że właścicielem klubu jest Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków, ale nie uznano gwarancji finansowych.

RadioZET.pl/Twitter/KS