Lewandowski bezlitosny dla rywala! Zobacz dwie bramki Polaka [WIDEO]

18.11.2017 18:44

Robert Lewandowski zdobył dwie bramki dla Bayernu w wygranym 3:0 meczu z Augsburgiem w Monachium, powiększając swój dorobek do 13 trafień w 12 kolejkach Bundesligi.

Robert Lewandowski fot. PAP/EPA

Lewandowski w 38. minucie wykorzystał podanie od Chilijczyka Arturo Vidala, który sam trafił do siatki siedem minut wcześniej, i wyszedł zwycięsko z sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali.

Prowadzenie gospodarzy Polak podwyższył w 49. minucie, gdy idealnym dośrodkowaniem z prawego skrzydła dograł mu piłkę Joshua Kimmich. Lewandowski skierował ją do bramki lewą nogą, nie dając szans bramkarzowi.

Augsburg to "ulubiony" przeciwnik kapitana reprezentacji Polski, który wystąpił w tych derbach Bawarii po raz 13. i łącznie uzyskał 18 goli. Żadnemu innemu rywalowi nie strzelił tak wielu.

Lewandowski ma 13 goli w tym sezonie Bundesligi i jest liderem klasyfikacji strzelców. O trzy trafienia mniej ma Pierre-Emerick Aubameyang z Borussii Dortmund. Gabończyk nie wystąpił w piątkowym meczu z VfB Stuttgart (1:2) z powodów dyscyplinarnych. Jak tłumaczył, chodziło o ok. półgodzinne spóźnienie na trening.