Robert Lewandowski przełamał kryzys. Co za wykończenie [WIDEO]

05.05.2018 17:14

Robert Lewandowski strzelił kolejnego gola w niemieckiej Bundeslidze, a Bayern Monachium pokonał na wyjeździe FC Koeln 3:1. To był 29. gol Polaka w tym sezonie w lidze.

Robert Lewandowski fot. kadr z wideo

Napastnik Bawarczyków dość długo nie mógł wpakować futbolówki do bramki rywala. Pierwszą dogodną sytuację reprezentant Polski miał pod koniec pierwszej połowy. W 42. minucie 29-latek dostał piłkę na piątym metrze i spróbował strzelać głową. Jednak kapitalną interwencją popisał się Timo Horn.

Robert Lewandowski: Gol na przełamanie kryzysu

W drugiej połowie Lewandowski nie miał już żadnych kłopotów z wpakowaniem futbolówki do siatki. Świetnym rajdem lewym skrzydłem popisał się Rafinhia. Na piątym metrze piłkę zgasił Muller, który wyłożył ją Lewandowskiemu. Kapitan reprezentacji Polski z bliska nie dał żadnych szans Hornowi i Bayern wyszedł na prowadzenie 2:1.

To było 29. trafienie polskiego napastnika w tym sezonie w Bundeslidze, a 180. w karierze wszech czasów niemieckiej ekstraklasy.