Zamknij

Lewandowski spełnił marzenie niepełnosprawnego Franka: To zdjęcie mówi więcej, niż milion słów [ZDJĘCIA]

Krzysztof Sobczak
08.10.2017 22:41
Robert Lewandowski
fot. PAP

Robert Lewandowski spełnił marzenie poruszającego się na wózku inwalidzkim chłopca. Franek wyprowadził swojego idola na murawę Stadionu Narodowego przed meczem Polska - Czarnogóra.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Franek cierpi na przeponowo-rdzeniowy zanik mięśni. Jest fanem futbolu, przede wszystkim Roberta Lewandowskiego, który spotkał się z chłopcem i zaprosił go na finałowy mecz eliminacji mistrzostw świata.

Zobacz także

- Franek to mój kolega. To ja wyszedłem z tą inicjatywą. Jego wielkim marzeniem było wyjść ze mną na boisko - mówił po spotkaniu "Lewy", po czym uchylił nieco rąbka tajemnicy, jak w ogóle do tego doszło.

- Pierwszy raz spotkaliśmy się hotelu i potem zaprosiłem go na trening, żeby spróbował, czy da radę wyjechać i ewentualnie aby mu pomóc w tym. Dla mnie to był stres, żeby wszystko poszło dobrze - dodał kapitan biało-czerwonych.

- Takie gesty cieszą, a nas to nic nie kosztuje - przyznał snajper Bayernu Monachium.

O geście Lewandowskiego mówią wszyscy. Robert pokazał klasę na boisku zdobywając gola na 3:2, ale przede wszystkim poza nim. Znów udowodnił, że pomimo ogromnej kariery pozostał skromnym chłopakiem, którego stać na ludzkie, a nie tylko gwiazdorskie odruchy.

- Takie obrazki znaczą więcej niż milion słów - napisał obrońca Karabachu Agdam Jakub Rzeźniczak.

Z naszej strony napiszemy tylko: chapeau bas!

RadioZET.pl/KS