Zamknij

Robert Lewandowski skomentował wyniki Złotej Piłki. Zamiast le cabaret, dyplomacja

02.12.2019 22:22
Robert i Anna Lewandowscy na gali Złotej Piłki
fot. FRANCK FIFE/AFP/East News

Robert Lewandowski dyplomatycznie skomentował wyniki "Złotej Piłki 2019". Polak zajął w tym roku 8. miejsce, choć wielu spodziewało się, że będzie na podium.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Reakcja Lewandowskiego zaraz po ogłoszeniu rezultatu mówiła wiele: był rozczarowany, nawet skonsternowany, choć starał się zachować klasę. Zaraz po tym pojawił się na scenie, by wręczyć nowo ustanowioną nagrodę im. Lwa Jaszyna dla najlepszego bramkarza, co pewnie nieco osłodziło mu dopiero 8. pozycję.

Złota Piłka 2019: Komentarz Lewandowskiego

Również przed kamerami kapitan biało-czerwonych uśmiechał się, jednak w jego głosie słychać było, że jest zawiedziony. I nie ma się czemu dziwić, bo od listopada 2018 do listopada 2019 roku, a więc w okresie, który jest brany pod uwagę w plebiscycie "France Football", strzelił 62 gole, zdobył mistrzostwo i Puchar Niemiec, a także został królem strzelców Bundesligi.

- Wiadomo, jak jest z rankingami, są większe i mniejsze niespodzianki. Podchodzę do tego z uśmiechem na twarzy. Cieszę się, że tu jestem. Tym razem udało się skorzystać z zaproszenia. Wszystko się zgrało i możemy spotkać się w innych strojach niż zwykle, w innym otoczeniu niż na zielonych boiskach - przyznał Lewandowski w rozmowie z Jackiem Kurowskim z TVP Sport. - Nie mam żalu, są rzeczy, które bardziej szokują - dodał.

Anna Lewandowska pokazała ciążowy brzuszek na gali Złotej Piłki [WIDEO]

Co trzeba zrobić, by znaleźć się wyżej? - Nie wiem, coś jeszcze wymyślę. Dobrze gramy z Bayernem, mam nadzieję, że również na Euro 2020 pokażemy się z jak najlepszej strony - przyznał.

"Złotą Piłkę" po raz szósty w karierze otrzymał Lionel Messi. Na podium znaleźli się ponadto Virgil van Dijk i Cristiano Ronaldo.

RadioZET.pl/TVP Sport