Zamknij

Lewandowski pogratulował reprezentacji w amp futbolu. Odniósł się do mundialu w Rosji [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
07.11.2018 12:39
Robert Lewandowski
fot. Twitter/screen

Sponsor i ambasador reprezentacji Polski w amp futbolu Robert Lewandowski pogratulował piłkarzom 7. miejsca w mistrzostwach świata. - Wiem, jak się nie zdobywa tego, o czym się marzy - mówi kapitan biało-czerwonych.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Reprezentacja Polski w amp futbolu jechała na turniej w Meksyku z dużymi nadziejami. W ubiegłorocznych mistrzostwach Europy biało-czerwoni sięgnęli po brązowy medal, więc mogli liczyć na równie udany występ w MŚ. Skończyło się 7. miejscem - w ćwierćfinale podopieczni Marka Dragosza ulegli w rzutach karnych późniejszym zwycięzcom, Angoli. 

"Z uśmiechem wspierałem Was przed wyjazdem, z jeszcze większym wspieram Was teraz. Pokazaliście klasę. Pokazaliście to, co w sporcie jest najważniejsze: walkę, siłę, ambicję i hart ducha" - mówi Roberta Lewandowski w specjalnym nagraniu. Kapitan reprezentacji Polski powrócił również myślami do nieudanych mistrzostw świata w Rosji.

"Ja wiem, jak się nie zdobywa tego, o czym się marzy, ale wiem też, że zdobyliście tysiące serc w Polsce i na całym świecie" - przyznał "Lewy"

Reprezentacja Polski w amp futbolu na MŚ

Dla reprezentacji Polski w amp futbolu był to drugi występ w mistrzostwach świata. Przed dwoma laty w Rosji zajęli 11. miejsce.

O takim występie na mundialu na razie może tylko pomarzyć reprezentacja Polski. Na  MŚ w Rosji biało-czerwoni mieli być rewelacją turnieju, a skończyło się jak zwykle - mecz otwarcia (przegrany z Senegalem 1:2), mecz o wszystko (przegrany z Kolumbią 0:3) i mecz o honor (wygrany z Japonią 1:0).

RadioZET.pl/KS