Zamknij

Robert Lewandowski kończy studia: "Jest na ostatniej prostej"

Krzysztof Sobczak
12.07.2017 10:30
Robert Lewandowski
fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Robert Lewandowski dba nie tylko o formę fizyczną, ale też o odpowiednie wykształcenie. Kapitan reprezentacji Polski kończy pisać pracę licencjacką.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Do takich informacji dotarł "Super Express". "Lewy" studiuje w Wyższej Szkole Edukacji w Sporcie m.in. pod okiem profesora Sławomira Wilka.

Zobacz także

- Robert studiuje wychowanie fizyczne w sporcie o specjalizacji trenersko-menedżerskiej. Po zakończeniu kariery będzie mógł myśleć o tym, aby zostać szkoleniowcem - mówi profesor Wilk, prywatnie ojciec piłkarza Realu Saragossa, Cezarego. Dodaje, że Lewandowski jest już na ostatniej prostej i prawdopodobnie jeszcze w tym roku przystąpi do obrony pracy licencjackiej.

Edukacja "Lewego" nieco się przeciągnęła, gdyż pierwotnie planował ukończenie studiów w 2016 roku.

Najlepiej wykształcony

Lewandowski jest obecnie najlepiej zarabiającym piłkarzem Bayernu Monachium (choć mówi się, że po podpisaniu nowego kontraktu takimi samymi zarobkami będzie mógł pochwalić się Arturo Vidal) oraz jednym z najlepiej wykształconych. Jako jeden z ośmiu graczy może pochwalić się maturą. Żaden z obecnych graczy mistrza Niemiec nie ukończył studiów.

W reprezentacji Polski wyższym wykształceniem może pochwalić się tylko Grzegorz Krychowiak, który ukończył Uniwersytet w Lyonie na kierunku organizacji klubów sportowych.

RadioZET.pl/se.pl/KS