Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Robert Lewandowski otworzy akademię piłkarską

10.12.2018 14:34
sport

Robert Lewandowski planuje kolejną inwestycję. Tym razem nie będzie to apartamentowiec czy start-up, ale szkółka piłkarska. - To moje marzenie - zapowiada kapitan reprezentacji Polski.

Robert Lewandowski chce otworzyć szkółkę piłkarską fot. PAP/EPa

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Żaden polski piłkarz od czasu Zbigniewa Bońka w Juventusie nie znaczył tak wiele w światowym futbolu jak Lewandowski. Napastnik Bayernu wspominał jednak w audycji "Trzecia strona medalu" na antenie Polskiego Radia, że jego początki w Borussii Dortmund nie były łatwe. Chodziło przede wszystkim o przestawienie się z wymagań ekstraklasy na wymagania stawiane przez Niemców.

Akademia Roberta Lewandowskiego

"Lewy" utorował szlak, którym teraz podążają młodsi, m.in. Arkadiusz Milik i Krzysztof Piątek. Kapitan biało-czerwonych przyznał, że polski piłkarz coraz więcej znaczy za granicą, ale wciąż jest jeszcze dużo pracy do wykonania w tym zakresie. Stąd pomysł stworzenia szkółki piłkarskiej.

- Mam pomysł i marzenie, są już nawet dokładne plany, które się krystalizują (…) Chcę wykorzystać wiedzę, kontakty, lata spędzone na boisku, godziny rozmów z topowymi trenerami, których spotkałem na swojej drodze i stworzyć w Warszawie Akademię Roberta Lewandowskiego - powiedział napastnik Bayernu Monachium.

Na razie nie są znane żadne szczegóły tej inwestycji.

RadioZET.pl/Polskie Radio/KS

Oceń