Robert Lewandowski odmówił polskiemu rządowi

07.03.2017 11:10
xxx sport

Jak dowiedziały się WP Sportowe Fakty, Ministerstwo Rozwoju złożyło propozycję Robertowi Lewandowskiemu, który miał być "twarzą" polskiej delegacji podczas Targów w Hanowerze. Piłkarz odmówił.

Robert Lewandowski fot. PAP/EPA
Zagłosuj

Czy to dobra decyzja Roberta Lewandowskiego?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Resort skontaktował się z przedstawicielami kapitana reprezentacji Polski ponad miesiąc temu. Ministerstwo, którym kieruje Mateusz Morawiecki, chciało, by Lewandowski pojawił się w Hanowerze na Międzynarodowych Targach Innowacyjnych Technologii Przemysłowych. Napastnik Bayernu Monachium miał być ambasadorem krajowej delegacji. Ze względu na napięty grafik i mecze co trzy dni piłkarz - za pośrednictwem agentów - odmówił.

Polska jest w tym roku krajem partnerskim imprezy. Targi odbędą się w dniach 24-28 kwietnia.

Nie pierwszy raz

To nie pierwszy raz, kiedy Robert Lewandowski próbuje być wmieszany w krajową politykę. W 2015 roku w kampanii wyborczej Platforma Obywatelska wykorzystała wizerunek piłkarza do... odliczania dni do głosowania. W tym przypadku chodziło o "13".

- 13 goli zdobył Robert Lewandowski podczas eliminacji do Euro 2016 - brzmiał napis pod fotografią kapitana reprezentanta Polski.

Po interwencji PZPN-u baner zniknął z mediów społecznościowych ówczesnej partii rządzącej. Okazało się, że wizerunek "Lewego" został wykorzystany bezprawnie, bez konsultacji z zawodnikiem, jego przedstawicielami i federacją.

RadioZET.pl/WP Sportowe Fakty/KS

Oceń