Robert Lewandowski szczerze o pieniądzach: "Nie będę przepraszał za to, że zarabiam"

Krzysztof Sobczak
26.11.2018 10:08
Robert Lewandowski
fot. CHRISTOF STACHE/AFP/East News

Robert Lewandowski w wywiadzie dla "Wprost" po raz pierwszy tak szczerze wypowiedział się na temat pieniędzy. - Nie będę przepraszał za to, że zarabiam - przyznał kapitan reprezentacji Polski.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zarobki Lewandowskiego i innych czołowych piłkarzy świata często są przedmiotem dyskusji kibiców. Lewandowski co godzinę bogaci się o 11 tysięcy złotych, co dla wielu fanów jest nie do przyjęcia. Polski napastnik nie zamierza jednak tłumaczyć się z tego, że ktoś jest gotów płacić mu takie pieniądze za zakładanie koszulki Bayernu.

Zobacz także

- Nie będę przepraszał nikogo za to, że zarabiam, a w Polsce ludzie często myślą, że muszą przepraszać za to, że mają pieniądze. Nie kupiłem też sobie Ferrari po to, żeby trzymać je w garażu. Nie będę przepraszać za to, że ciężko pracowałem i doszedłem do momentu, w którym jestem - powiedział "Lewy" w wywiadzie dla 'Wprost".

Robert Lewandowski o pieniądzach

Kapitan biało-czerwonych wrócił też do minionych lat, kiedy jego życie nie wyglądało tak, jak teraz: - Mogę sobie pozwolić na wiele rzeczy; zarówno na to, czego potrzebuje, jak też na to, o czym marzyłem. Mam na pewno szacunek do pieniądza, bo pamiętam czasy, kiedy mieszkaliśmy z Anią w komunalnym 45-metrowym mieszkaniu na Bielanach. Moim pierwszym autem był Fiat Bravo. Ania jeździła Matizem. Zarabialiśmy wtedy niedużo, starczało na bieżące potrzeby. Potem były coraz większe i większe pieniądze, ale wiemy też jak to jest, kiedy tych pieniędzy po prostu nie ma.

Lewandowski zaznaczył ponadto, że wciąż patrzy na ceny w restauracjach i "nie przepłaca", a jego córka Klara nie jest i nie będzie rozpieszczana. - My z Anią mamy duszę sportowców. Od małego były nam wpajane zasady na obozach treningowych, na boiskach, halach sportowych. Te zasady będziemy przekazywać Klarze, że w życiu nie jest zawsze łatwo, że nie jest kolorowo, że na marzenia i swoje cele trzeba sobie zapracować - podkreślił.

W rankingu "Forbes" Robert Lewandowski zajmuje 1. miejsce wśród najlepiej zarabiających polskich sportowców.
RadioZET.pl/Wprost/KS