Zamknij

Robert Lewandowski pominięty przez France Football. Skandaliczny wybór

19.10.2020 21:55
Robert Lewandowski
fot. Michael Weber IMAGEPOWER via www.imago-images.de/Imago Sport and

Robert Lewandowski nie znalazł się na liście napastników nominowanych do drużyny wszech czasów. W zestawieniu France Football znalazło się kilka zaskakujących wyborów.

Robert Lewandowski po fantastycznym zeszłym sezonie był jednym z faworytów do zdobycia Złotej Piłki. Kapitan reprezentacji Polski nie tylko spełnił marzenie, wygrywając razem z Bayernem Ligę Mistrzów. Jednocześnie 32-latek we wszystkich rozgrywkach zdobył 59 goli. Ostatecznie plebiscyt został odwołany z powodu pandemii koronawirusa. Mimo to Polak otrzymał inne prestiżowe wyróżnienia, gdzie został wybrany najlepszym piłkarzem Bundesligi i Piłkarzem Roku UEFA.

Po odwołaniu gali, France Football postanowiło w pewnym stopniu zrekompensować swoją decyzję i ogłosiło stworzenie innego plebiscytu, który wyłoni tzw. złotą jedenastkę, czyli najlepszych piłkarzy w historii grających na danej pozycji

Złota Piłka 2020: Zmiana decyzji France Football. Znamy nominacje

 Robert Lewandowski: France Football pominął polskiego piłkarza

Wcześniej gazeta zaprezentowała nominacje dla bramkarzy, obrońców i pomocników. Teraz przyszedł czas na napastników, gdzie…zabrakło Roberta Lewandowskiego. Na liście dziesięciu zawodników znaleźli się: Dennis Bergkamp, Eusebio, Johan Cruyff, Kenny Dalglish, Sandor Kocsis, Gerd Mueller, Romario, George Weah, Marco van Basten, a także Ronaldo.

Poza brakiem Lewandowskiego, kibiców dziwi to, że w zestawieniu zabrakło takich nazwisk jak: Luis Suarez czy Zlatan Ibrahimović. Swoją frustrację wyraził też Samuel Eto’o, który otrzymał nominację na innej pozycji. Kameruńczyk opublikował post na Twitterze, na którym oznaczył konto France Football.

- Dziękuję, ale tylko 1-2 sezony grałem na prawej stronie (Przez 25 lat grałem jako środkowy napastnik). Brak szacunku - czytamy.

RadioZET.pl/