Zamknij

Robert Lewandowski nie zagra w meczu Polska - Portugalia!

Krzysztof Sobczak
18.11.2018 10:45
Robert Lewandowski
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Robert Lewandowski z powodu kontuzji kolana nie zagra w meczu z Portugalią w Lidze Narodów - poinformował Polski Związek Piłki Nożnej..

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

"Robert Lewandowski opuszcza zgrupowanie reprezentacji Polski i nie zagra w meczu Ligi Narodów przeciwko Portugalii. Powodem jest niewielki uraz kolana, z którym kapitan kadry zmaga się od kilkunastu dni" - napisano w komunikacie.

"Aby kontuzja nie stała się przewlekłą, lekarz reprezentacji Jacek Jaroszewski wdrożył terapię, która pozwoli Robertowi powrócić do pełnej sprawności meczowej w przeciągu około 7 dni. Przez pierwsze 3-4 dni wymagany jest brak obciążeń treningowych" - dodano.

Robert Lewandowski to kluczowa postać reprezentacji Polski. Na swoim koncie ma 102 występy i z 55 golami jest najlepszym strzelcem w historii drużyny narodowej. Pod jego nieobecność na szpicy mogą zagrać Krzysztof Piątek, Arkadiusz Milik lub debiutant Adam Buksa.

Zgrupowanie w sobotę opuścił Artur Jędrzejczyk.

Polska - Portugalia: Kiedy mecz?

Mecz Polska - Portugalia odbędzie się we wtorek 20 listopada. Biało-czerwoni nie mają już szans na pozostanie w dywizji A Ligi Narodów.

RadioZET.pl/Łączy nas piłka/KS