Robert Lewandowski najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii Bundesligi [WIDEO]

09.03.2019 17:25

Robert Lewandowski zdobył 196. i 197. gola w historii swoich występów w Bundeslidze i został najskuteczniejszym obcokrajowcem tych rozgrywek. Do soboty dzielił to miano z Peruwiańczykiem Claudio Pizarro.

Robert Lewandowski najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii Bundesligi fot. PAP/EPA
Zagłosuj

Czy Robert Lewandowski jeszcze w tym sezonie przegoni Burgsmuellera?

Robert Lewandowski po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w 37. minucie starcia z VfL Wolfsburg. Polak otrzymał dobre podanie od Serge'a Gnabry'ego i wpakował piłkę do pustej siatki. To był jego 196. gol w Bundeslidze, a wszystkie zdobył dla dwóch klubów - Borussii Dortmund (74) i Bayernu Monachium (123).

Kapitan biało-czerwonych na tym nie poprzestał i w 85. minucie dobił przeciwników śrubując swój rekord - teraz to już 197 goli.

Z premierowej bramki w Niemczech "Lewy" cieszył się 9 września 2010 roku w prestiżowej rywalizacji z Schalke 04 Gelsenkirchen (3:1).

W klasyfikacji wszech czasów reprezentant Polski zajmuje 5. miejsce, ale wyprzedzają go już tylko legendy niemieckiego futbolu. Najbliżej jest Manfred Burgsmueller, który trafiał 213 razy. Przed nim Jupp Heynckes (220), Klaus Fischer (268) i Gerd Mueller (365).

Bayern liderem Bundesligi

Bayern Monachium rozbił VfL Wolfsburg 6:0, a oprócz "Lewego" na listę strzelców wpisywali się Gnabry, James Rodriguez, Thomas Mueller i Joshua Kimmich. Warto dodać, że trzema asystami po wejściu na murawę... w 9 minut, popisał się Frank Ribery. Trzy punkty dały Bawarczykom awans na 1. miejsce w ligowej tabeli.

Jeszcze kilka tygodni temu Borussia Dortmund miała dziewięć "oczek" przewagi na Bayernem, ale w poprzedniej serii gier wszystko się wyrównało. Westfalczycy prowadzili lepszym stosunkiem bramek, jednak po 25. kolejce jest to już nieaktualne. BVB wygrała z VfB Stuttgart 3:1, ale spadła na 2. miejsce.