Robert Lewandowski musi przejść zabieg. Może nie zagrać w eliminacjach Euro 2020

03.11.2019 16:27
Robert Lewandowski musi przejść zabieg
fot. AP/Associated Press/East News

Robert Lewandowski będzie musiał poddać się zabiegowi, który wykluczy go z gry na kilka-kilkanaście dni - poinformował w programie "Cafe Futbol" Mateusz Borek. Kapitan reprezentacji Polski może opuścić dwa ostatnie mecze eliminacji Euro 2020 - z Izraelem (16 listopada) i ze Słowenią (19 listopada).

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Biało-czerwoni są już pewni udziału w mistrzostwach Europy, ale wciąż walczą o rozstawienie w pierwszym koszyku. Aby zwiększyć swoje szanse, trzeba będzie wygrać zarówno w Jerozolimie, jak i w Warszawie.

Bundesliga: Gol Lewandowskiego w kompromitującym występie Bayernu [WIDEO]

Niewykluczone, że Jerzy Brzęczek będzie zmuszony do sprawdzenia, jak reprezentacja Polski radzi sobie bez jednego z najlepszych piłkarzy świata i absolutnego lidera tej drużyny. Jak informuje Mateusz Borek, Roberta Lewandowskiego czeka "minizabieg", który wykluczy go z gry na kilka-kilkanaście dni. Nie wiadomo jednak, czy dojdzie do niego już teraz, czy pod koniec roku.

- Jest malutki problem, który trzeba naprawić, by "maszyna" pracowała w czerwcu 2020 roku - powiedział dziennikarz. Jak ustalił przegląd sportowy, chodzi o przepuklinę pachwinową.

Robert Lewandowski w el. Euro 2020

Robert Lewandowski zdobył pięć goli w eliminacjach Euro 2020. W Bundeslidze trafiał we wszystkich 10 spotkaniach tego sezonu - na koncie ma 14 trafień.

RadioZET.pl/Polsat Sport