Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Lewandowski może otrzymać ogromną premię od Bayernu

17.04.2018 16:53
sport

W kontrakcie Roberta Lewandowskiego z Bayernem Monachium znalazły się zapisy dotyczące "Złotej Piłki" i "Piłkarza Roku FIFA". Za zajęcie miejsca na podium w którymś z tych plebiscytów Polak zainkasuje ogromną premię.

Robert Lewandowski fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

O tajemniczych zapisach w umowie "Lewego" informuje dziennikarz "Super Expressu" Piotr Koźmiński. Według jego wiedzy, kapitan biało-czerwonych może wzbogacić się o milion euro, jeśli znajdzie się w pierwszej trójce jednego z dwóch najważniejszych plebiscytów w futbolu - "Złotej Piłce" lub "Piłkarzu Roku FIFA".

Takie warunki zostały wynegocjowane w 2016 roku, kiedy Lewandowski przedłużał kontrakt z Bawarczykami. Wcześniej nie było mowy o takim bonusie.

Premie za czołowe miejsca w plebiscytach nie są niczym nowym w piłce nożnej. Na tego typu zapisy mogą liczyć niemal wszyscy czołowi zawodnicy globu.

Lewandowski niedoceniany w plebiscytach

Robert Lewandowski do tej pory tylko raz "otarł" się o podium - w 2015 roku zajął 4. pozycję w plebiscycie "Złotej Piłki" [wtedy organizowany wspólnie przez "France Football" oaz FIFA - przyp.red.]. Rok później Polak był dopiero 16., co skomentował wymownym i słynnym już na cały świat stwierdzeniem: "Le cabaret".

Jak będzie w tym roku? Wiele zależy od wyników Bayernu Monachium w Lidze Mistrzów i reprezentacji Polski w mistrzostwach świata w Rosji.

RadioZET.pl/Super Express/KS

Oceń