Zamknij

Lewandowski może otrzymać ogromną premię od Bayernu

Krzysztof Sobczak
17.04.2018 16:53
Robert Lewandowski
fot. PAP/EPA

W kontrakcie Roberta Lewandowskiego z Bayernem Monachium znalazły się zapisy dotyczące "Złotej Piłki" i "Piłkarza Roku FIFA". Za zajęcie miejsca na podium w którymś z tych plebiscytów Polak zainkasuje ogromną premię.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

O tajemniczych zapisach w umowie "Lewego" informuje dziennikarz "Super Expressu" Piotr Koźmiński. Według jego wiedzy, kapitan biało-czerwonych może wzbogacić się o milion euro, jeśli znajdzie się w pierwszej trójce jednego z dwóch najważniejszych plebiscytów w futbolu - "Złotej Piłce" lub "Piłkarzu Roku FIFA".

Zobacz także

Takie warunki zostały wynegocjowane w 2016 roku, kiedy Lewandowski przedłużał kontrakt z Bawarczykami. Wcześniej nie było mowy o takim bonusie.

Premie za czołowe miejsca w plebiscytach nie są niczym nowym w piłce nożnej. Na tego typu zapisy mogą liczyć niemal wszyscy czołowi zawodnicy globu.

Lewandowski niedoceniany w plebiscytach

Robert Lewandowski do tej pory tylko raz "otarł" się o podium - w 2015 roku zajął 4. pozycję w plebiscycie "Złotej Piłki" [wtedy organizowany wspólnie przez "France Football" oaz FIFA - przyp.red.]. Rok później Polak był dopiero 16., co skomentował wymownym i słynnym już na cały świat stwierdzeniem: "Le cabaret".

Jak będzie w tym roku? Wiele zależy od wyników Bayernu Monachium w Lidze Mistrzów i reprezentacji Polski w mistrzostwach świata w Rosji.

RadioZET.pl/Super Express/KS