Zamknij

Robert Lewandowski na celowniku dwóch gigantów. Polak zostanie w Bayernie?

Maciej Walasek
16.05.2019 13:07
Robert Lewandowski
fot. PAP/EPA

Robert Lewandowski w ostatnim czasie zadeklarował, że chciałby pozostać w Bayernie Monachium na dłużej. Jednak Bawarczycy zaoferowali Polakowi przedłużenie kontraktu tylko o jeden rok, co nie jest po myśli napastnika. Niemieckie media podają, że 30-latek otrzymał oferty z dwóch klubów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Robert Lewandowski jeszcze nie tak dawno zamierzał opuścić Bayern Monachium. Jednak na odejście piłkarza reprezentacji Polski nie chcieli zgodzić się szefowie mistrzów Niemiec. Później 30-latek zmienił podejście i zaczął podkreślać, że chciałby związać swoją przyszłość z bawarskim klubem. Jest tylko jeden mały problem. Kontrakt Lewandowskiego wygasa w 2021 roku. Jak podaje „Kicker”, Bayern planuje przedłużyć umowę z Polakiem, ale tylko o jeden rok.

Kapitan reprezentacji Polski, który pewnie zmierza po czwartą koronę króla strzelców Bundesligi wkrótce rozpocznie rozmowy z klubem na temat przedłużenia kontraktu. Z pewnością on i jego menedżer, Pini Zahavi będą chcieli negocjować umowę Lewandowskiego, aby została przedłużona o więcej niż tylko jeden rok.

Robert Lewandowski: Polak na dłużej w Bayernie Monachium?

Według niemieckich mediów, Karl Heinz Rummenigge i Uli Hoeness mają odmienne zdanie o przedłużaniu takich kontraktów. O ile ten pierwszy podchodzi łagodniej do całej kwestii, tak gorzej jest z szefem całego Bayernu. Hoeness upiera się, że piłkarze po ukończeniu 30. roku życia powinni podpisywać krótsze umowy. Dodatkowo zawieranie dłuższego kontraktu będzie wiązało się z kolejną podwyżką pensji, co może spowodować, że atmosfera zagęści się jeszcze bardziej. Koniec końców to może ponownie zmusić kapitana reprezentacji Polski do zmiany barw. „Kicker” informuje, że temat ściągnięcia Lewandowskiego jest wciąż aktualny w Paris Saint-Germain i Manchesterze United, dla których temat zarobków zawodnika nie stanowi takiej kwestii spornej.

Jednak ten argument należy odczytywać jako ewentualny plan B w razie niedogadania się z szefami Bayernu i jednocześnie dobry argument do wywalczenia nowego wynagrodzenia. Temat przenosin do jednego z tych zespołów pojawiał się już w maju ubiegłego roku, ale ostatecznie Bawarczykom udało się zatrzymać u siebie polskiego napastnika. Pozostaje pytanie, czy Lewandowski wciąż będzie jednym z głównych piłkarzy, na którym ekipa z Monachium będzie chciała opierać swoją przyszłość.

RadioZET.pl/sport.pl/MW